Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Hamulec postojowy toyota avensis t27

Ananiash 04 Apr 2020 13:26 147 0
    Ananiash
    Level 9  
    Dzień dobry,
    chciałbym zadać pytanie do kogoś kto miał w rękach moduł hamulca postojowego do toyoty w temacie.
    Mój problem wynika z tego że po ręcznym zwolnieniu hamulca przez wpust w bagażniku, hamulec nie jest w stanie załapać. Aktuator reaguje na przycisk włączania i zwalniania lecz nie zaciąga, a dźwięk który wydaje to tak jakby kręcił się swobodnie nie mając żadnego oporu i wskakiwał na stare położenie i tak w kółko. Interesuje mnie czy w module hamulca jest coś co wysprzęgla wał elastyczny zwalniania ręcznego tak jak na przykład w module epb renault scenic który widziałem na youtube. Widziałem wnętrze epb toyoty na zdjęciu i wydaje mi się że rotor silnika elektrycznego jest podpięty do zwalniacza awaryjnego. Prosiłbym o wskazówkę jeżeli ktoś wie co mogło się tam wydarzyć. To co mnie zastanowiło to to, że przy ręcznym zwolnieniu hamulca postojowego, tam gdzie wprowadza się imbus, trzeba go jeszcze wcisnąć razem z wpustem i dopiero wtedy kręcić. U mnie ten wpust został już wciśnięty i nie wyskoczył ( i nie wysprzęglił się o ile dobrze myslę ).
    Dziękuję z góry za pomoc.