Witam, padło podświetlenie w tv. Z 10 cm i z kąta widać było obraz, więc postanowiłem rozebrać tv i sprawdzić podświetlenie mając nadzieje, że coś uda mi się wywnioskować.
Na początku każdej z listew zmierzyłem napięcie ok. 54V. Na każdej z listew nie działa też jedna dioda. Przy sprawnych diodach napięcie wynosi w granicach 2.2 - 2.5 V. Przy tych niedziałających ponad 20V. Diód jeszcze nie odlutowywałem. Widziałem sprawne całe zestawy listew za około 300 zł. Widziałem też, że wymieniają pojedyńczo diody. Czy wartości są zbliżone do normalnych jeśli chodzi o te podświetlenie, pomijając oczywiście te 20V.
Na początku każdej z listew zmierzyłem napięcie ok. 54V. Na każdej z listew nie działa też jedna dioda. Przy sprawnych diodach napięcie wynosi w granicach 2.2 - 2.5 V. Przy tych niedziałających ponad 20V. Diód jeszcze nie odlutowywałem. Widziałem sprawne całe zestawy listew za około 300 zł. Widziałem też, że wymieniają pojedyńczo diody. Czy wartości są zbliżone do normalnych jeśli chodzi o te podświetlenie, pomijając oczywiście te 20V.