Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzaskanie w rurach Vaillant atmoTec pro UV 240/5-3

12 Apr 2020 15:47 306 14
  • Level 2  
    Witajcie.
    Piec Vaillant atmoTec pro UV 240/5-3 rok po gwarancji. Jaja zaczęły się w styczniu. Trzaskanie w rurach przy uruchamianiu sie grzania oraz przy włączeniu cieplej wody. Rozne bledy F24. F20. Na poczatku resety pieca pomagaly. W koncu przyjechal gazownik.Pompa wymieniona 1300 zł..... miesiac spokoju. Pare razy pojawił się F 24 Ale udawało mi się to zresetować. Teraz jest już cieplo wiec piec wylaczylam. Przy odkrecaniu cieplej wody zaczyna strasznie trzaskac w rurach.jak by ktoś młotkiem w nie walił. Pojawia się znowu F.24 albo wogole zaden blad sie nie pojawia. Woda zimna A nawet grzania nie da się uruchomić. Bar w normie. Proszę napiszcie co robić bo nie chce żeby mnie fachowcy oskubali na milion monet. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Ciśnienie wody w kranie jest w normie woda leci równo nie przerywa? Ten błąd F24 oznacza że albo nie ma wody albo temperatura zbyt szybko rośnie. Mówisz ze głośno w rurach czyli się gotuje. Ile lat ma piec. Jeśli to podczas ogrzania to problem z pompą. Mógł kamień coś przypchać. A nie zakręciłeś czasem wszystkich głowić w grzejnikach??? Nie zatrzymałeś całkiem obiegu? Sprawdź w najwyższym punkcie również czy nie zapowietrzył się układ. Błąd F20 mówi ze mogło się tak stać, lub zbyt niski poziom wody
  • Level 32  
    Zapowietrzony układ. Odpowietrzyć ręcznie. Uzupełnić wodę w układzie.
  • Level 26  
    Obawiam sie czegoś innego. Zrób zdjęcie co masz pod kotłem?
    Czy przy okazji wymiany pompy - ktoś zastanowił się co było przyczyną?
    Brud w instalacji? Kamień kotłowy? Magnetyt?
    Ktoś zajrzał do wymiennika pierwotnego i płytowego? Przepłukał?
    Czy tylko wymiana pompy i cześć?
  • Level 32  
    No chyba 1300PLN było ze sprawdzeniem stanu instalacji jak mniemam.
  • Level 26  
    Nie sądzę. 1120 kosztuje sama pompa. Plus robota - ewentualny dojazd.
    Nie będę uprzedzał faktów. Może ktos przejrzal?
    Czekam na odpowiedz autorki.
  • Level 32  
    Ho ho to drogo sobie liczą, miałam w firmie taki sam problem z pompami Wilo do puki nie znalazłam uczciwego dostawcy cena o połowę niższa niż u tzw. "dystrybutora". jak sie dowiedział za ile kupujemy to zaoferował jeszcze niższą cenę, wtedy to My podziękowaliśmy i teraz nie zmieniamy już dostawcy.
  • Level 24  
    Pompa prawie tyle co połowa nowego pieca?
  • Level 26  
    910 netto.
    Nowy Vaillant atmotec pro kosztował ostatnio około 3,5k wiec mniej niż połowa.
    Niestety ceny czesci zamiennych są wysokie bo czesci zamienne są sprzedawane po cenach katalogowych producenta.
    Natomiast nowe kotły są sprzedawane za około 50-60% ceny katalogowej.
  • Level 24  
    Znalazłem te piece po 2800 nawet. Opłaca się kupić i na części sprzedać:)
  • Level 26  
    To kup. Serio. Jak po 2800 to kup. Nawet 20sztuk. a ja biorę je od Ciebie z miejsca po 3300. Masz z miejsca 10k zysku. 😂😂

A tak poważnie

Znalazłeś ostatnią cenę w internecie.
    Teraz są już niedostępne raczej nigdzie.
    A ostatnią cenę jaka ja widziałem to było ok 3,5k
  • Level 24  
    Faktycznie, źle spojrzałem. Inny model mi się wyświetlił
  • Level 2  
    Kochani, dziękuję za liczne odpowiedzi. Kaloryfery nie są zapowietrzone. To już sprawdziłam. Fachowiec juz radzi zeby wymienić cos trojrecznego. To oczywiście tez koszt około 1000 zł. Mowi zeby najlepiej kupić nowy piec z termeta. Całkowity koszt około 4000 tyś.
    Trochę mi szkoda wywalić 3 letni piec i wymieniać na nowy. Nie mam juz zaufania do tych pieców wogole....
  • Level 26  
    Posłuchaj. Jeżeli masz bałagan w instalacji, nic to nie da. Jeżeli Nie założysz dobrych filtrów i nie „posprzatasz” instalacji to Termet tez Ci nic nie da. Problemy pojawia się tak samo. Po 3-4 latach.
    Najlepiej zaproś do siebie fachowca któremu chce się robić i: niech przepłucze Ci instalacje płynem czyszczącym. Pozniej zaleje ja inhibitorem. Zamontuje separator zanieczyszczeń magnetyczny lub przynajmniej filtr magnetyczny (np. Caleffi XS).
    Pozniej „weźmie się” za kocioł.
    Należy. Wyczyścić/odkamienić/przepłukać wymiennik pierwotny i wtórny.
    Sprawdzić działanie zaworu trójdrogowego - Ew wyczyścić/wymienić.
    I masz spokój na kilka(naście) lat.
    Daj zdjęcie co masz pod kotłem.
  • Level 24  
    Może mówił o zaworze trójdrożnym. Coś tu jest nie tak masz ewidentnie zatrzymany obieg i woda się gotuje. Pompa kiedy była wymieniona? czy słychać, że ona pracuje w ogóle? Czy jak zresetujesz piec to woda w kranie jak myjesz ręce leci ciepła?