Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Corolla e12 2004 rok - Brak sterowania radiem w kierownicy po wymianie radia Cor

RafalM79 15 Apr 2020 15:39 1293 2
    RafalM79
    Level 2  
    Witam,
    Po wymianie radia w corolli e12 2004 rok ( na taki sam model ) przestało mi działać sterowanie radiem w kierownicy.

Czy ktoś może pomóc?

Pozdrowionka
    adimixer
    Level 9  
    Witam
    Temat już wiekowy ale może komuś to pomoże. Mam ten sam problem jak kolega powyżej a mianowicie podpięcia sterowania z kierownicy do modułu connects2 aby sterować jednostką Alpine. Sprawa nie jest taka prosta ponieważ Toyota jak i w Corolli E12 przed liftingiem jak i moim Yaris Verso po liftingu zastosowała rozwiązanie bazujące na systemie AVC-LAN. Jest to rozwiązanie cyfrowe do komunikacji z oryginalną jednostką (więcej o tym tutaj: http://www.softservice.com.pl/corolla/avc/avclan.php ). Większość pojazdów stosuje „tradycyjne” rozwiązanie do komunikacji poprzez zmianę wartości rezystancji. Nawet inne modele Toyoty też takowy posiadają. Po przeczytaniu „tony” postów na forach doszedłem do wniosku, że jedyne rozwiązanie to wykonać kopię oryginalnej płytki PCB wraz z układem rezystorów. Czyli skopiować układ np: od Toyota Yaris MK1, z tym że tam brakuje tam jednego przycisku, który wyłącza zasilanie radia. Czy to będzie działało? Myśle, że tak ponieważ moduł Connects2 CTSTY00C, który posiadam jest przeznaczony właśnie do takiego układu sterowania z kierownicy. Moim problemem jest ograniczona wiedza na temat czytania diagramów, który zapewne jest bardzo prosty. Może ktoś miałby ochotę pomóc/doradzić jak się za to zabrać? Potrafię posługiwać się miernikiem oraz radzę sobie ze stacją lutowniczą.
    Poniżej diagram jaki chciałbym zaimplementować-oraz info z forum toyota, użytkownika, który zrobił właśnie taką przeróbkę.

https://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/115399-steering-wheel-stalk-modification/

Corolla e12 2004 rok - Brak sterowania radiem w kierownicy po wymianie radia Cor
    RafalM79
    Level 2  
    Problemu nie udało mi się rozwiązać. Musiałem kupić inne radio.