Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei HG8245Q2 - połączenie z siecią z zewnątrz

-Sullivan- 16 Apr 2020 10:02 1689 4
 • #1
  -Sullivan-
  Level 12  
  Witam wszystkich. Mam kłopot z dostaniem się od zewnątrz do serwera postawionego na jednym z komputerów podłączonych do sieci przez WiFi na routerze Huawei HG8245Q2. Mimo przekierowania portów na konkretny komputer z przypisanym stałym, wewnętrznym IP dla danej karty sieciowej nikt nie może połączyć się z serwerem. Próbowałem też wykonać polecenie ping wpisując zewnętrzny adres IP, ale mam 100% utraconych pakietów przy teście, co oznaczałoby, że w ogóle dostępu do sieci z zewnątrz nie ma.  Z początku myślałem, że być może jest to spowodowane włączonym firewallem w routerze, ale po zalogowaniu się do niego za pomocą standardowego konta administratora nie mam w ogóle informacji odnośnie Firewalla. Wyszukałem w internecie informację, że tego typu router ma ukryty profil superadministratora i znalazłem domyślne dane logowania na to konto, lecz nie udało mi się na to konto zalogować. Zadzwoniłem więc do usługodawcy internetu (w tym przypadku NETIA) i poprosiłem o jego wyłączenie, lecz skutek jest w dalszym ciągu taki sam. Nigdy nie spotkałem się z tak opornym routerem, bo zwykle po przekierowaniu portów wszystko działało bez żadnych problemów.

  Czy ktoś wie w czym tkwi problem i jakie może być jego rozwiązanie? Technicy NETII zapewnił mnie, że wszystkie porty i cały ruch sieci jest odblokowany. Mają tylko dwa porty zarezerwowane do zdalnego zarządzania urządzeniem i reszta jest otwarta, a mimo to po wykonaniu polecenia ping pakiety są tracone. Ruch wewnątrz sieci odbywa się bez żadnych problemów. Pytałem ich co może być przyczyną, ale stwierdzili, że nie wiedzą.
 • Helpful post
  #2
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  Adres IP, jaki masz na WAN nie jest adresem publicznym, ale prywatnym z zakresu używanego przez dostawców internetu:
  100.98.148.235 is part of a special address block (100.64.0.0/10) that is reserved for private networks using carrier-grade NAT.
  See RFC 6598 for more information.
 • #3
  -Sullivan-
  Level 12  
  Czyli wychodzi na to, że nie będę w stanie postawić serwera na swoim komputerze?
 • #4
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  Wygląda na to, że nie. Chyba że ISP da adres publiczny za jakąś dopłatą, jeśli ma takie zasoby.
 • #5
  -Sullivan-
  Level 12  
  W takim razie chyba muszę zmienić usługodawcę, bo nie lubię takich ograniczeń. Dziękuję za pomoc.