Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei HG8245Q2 - połączenie z siecią z zewnątrz

16 Kwi 2020 10:02 324 4
 • Poziom 12  
  Witam wszystkich. Mam kłopot z dostaniem się od zewnątrz do serwera postawionego na jednym z komputerów podłączonych do sieci przez WiFi na routerze Huawei HG8245Q2. Mimo przekierowania portów na konkretny komputer z przypisanym stałym, wewnętrznym IP dla danej karty sieciowej nikt nie może połączyć się z serwerem. Próbowałem też wykonać polecenie ping wpisując zewnętrzny adres IP, ale mam 100% utraconych pakietów przy teście, co oznaczałoby, że w ogóle dostępu do sieci z zewnątrz nie ma.

  Z początku myślałem, że być może jest to spowodowane włączonym firewallem w routerze, ale po zalogowaniu się do niego za pomocą standardowego konta administratora nie mam w ogóle informacji odnośnie Firewalla. Wyszukałem w internecie informację, że tego typu router ma ukryty profil superadministratora i znalazłem domyślne dane logowania na to konto, lecz nie udało mi się na to konto zalogować. Zadzwoniłem więc do usługodawcy internetu (w tym przypadku NETIA) i poprosiłem o jego wyłączenie, lecz skutek jest w dalszym ciągu taki sam. Nigdy nie spotkałem się z tak opornym routerem, bo zwykle po przekierowaniu portów wszystko działało bez żadnych problemów.

  Czy ktoś wie w czym tkwi problem i jakie może być jego rozwiązanie? Technicy NETII zapewnił mnie, że wszystkie porty i cały ruch sieci jest odblokowany. Mają tylko dwa porty zarezerwowane do zdalnego zarządzania urządzeniem i reszta jest otwarta, a mimo to po wykonaniu polecenia ping pakiety są tracone. Ruch wewnątrz sieci odbywa się bez żadnych problemów. Pytałem ich co może być przyczyną, ale stwierdzili, że nie wiedzą.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Adres IP, jaki masz na WAN nie jest adresem publicznym, ale prywatnym z zakresu używanego przez dostawców internetu:
  100.98.148.235 is part of a special address block (100.64.0.0/10) that is reserved for private networks using carrier-grade NAT.
  See RFC 6598 for more information.
 • Poziom 12  
  Czyli wychodzi na to, że nie będę w stanie postawić serwera na swoim komputerze?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Wygląda na to, że nie. Chyba że ISP da adres publiczny za jakąś dopłatą, jeśli ma takie zasoby.
 • Poziom 12  
  W takim razie chyba muszę zmienić usługodawcę, bo nie lubię takich ograniczeń. Dziękuję za pomoc.