Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo A7600-H nie ładuje baterii

MisterDui 20 Apr 2020 13:11 798 14
    MisterDui
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem z tabletem, że po podpięciu do ładowarki pokazuje, że bateria w tablecie jest ładowana, ale się nie ładuje. Może być podpięty na 24h pod ładowarkę nawet 2A i nic nie naładuje ani procenta. Kiedyś jeszcze pomagało wypięcie i wpięcie baterii z płyty głównej co prawda ładował się wolno i długo, ale się ładował, ale z czasem było coraz gorzej. Dodam, że inne ładowarki, kable nic nie zmieniają. Macie jakiś pomysł co bym mógł zrobić? Mam też inną baterię od tableta co idą od niej dwa kabelki + i ? a w tym Lenovo 4 kabelki plusowe, 4 masowe, niebieski biały żółty i zielony od baterii wychodzą i nie wiem jak to podłączyć żeby może na tej innej baterii działało jak by była to wina baterii.
    tel-kom
    Level 16  
    raczej na pewno to bateria wrzuć zdjęcia tych baterii i gniazda w tablecie
    MisterDui
    Level 11  
    Tak wyglada to gniazdo w innej bateri od innego tabletu jest po prostu kabelek czerwony i czarny i tyle i jak to podlaczyc

Edit:
    Mam tez duzo ogniw 18650 sprawnych od laptopa. Moze udalo by sie z nich zrobic jakas wieksza bateryjke do tego tableta, gabartety mi nie beda przeszkadzac bo tablet i tak do ogladania filmow slozy .
    Sorki za ort ale brak polskich znakow na komputerze[/syntax]
    tel-kom
    Level 16  
    skrajny czerwoni i czarny będzie działać
    A napięcia tych bateri są takie same?
    baterie z laptopa odpuść ;) powerbanka sobie zrób
    MisterDui
    Level 11  
    Bateria od drugie tabletu to samo napiecie maja.
    Myslalem tak zrobic na ogniwach bo znalazlem ten artykul:
    https://flesztech.blogspot.com/2019/08/modyfikacja-tablet-lark-na-ogniwa-18650.html
    Ten tablet to i tak raczej do zabawy slozy bo lezal 0,5 roku w szafie i to tak bardziej myslalem zrobic to z tego co mam w szafie a ze 6 ognow nowek mam z laptopa i nie mialem ich do szego uzyc to myslalem o tym.
    I myslalem zeby rozebrac bateria z tabletu wyciagnac ta plytke sterowania podlaczyc do niej z 4 albo 6 ognow rownolegle. A ladowanie tyle akumulatorow myslalem zrobic poprostu wyciagnac plytke z PowerBank'a polutowac kable jak w PB i ladowac przez ta plytke a oryginalne gniazdo zostawic do komunikacji z komputerem.
    Dzialalo by to tak jak mowie?
    tel-kom
    Level 16  
    pytanie tylko czy kontroler w starej baterii jest jeszcze sprawny i czy twoje ogniwa wpasują sie po połączeniu w napięcie baterii bo jeśli chodzi o pojemność to możesz bez ograniczeń
    MisterDui
    Level 11  
    Jak by nawet kontroler z tej bateri nie byl dobry to sprobowal bym inna baterie podlaczyc i jak by na niej chodzilo wszystko dobrze to bym z niej wyciagnal kontroler i bym wtedy robil tak jak pisalem
    Ogniwo ma opis
    18650
    3,7v
    7,4Wh
    Na bateri tabletu ma opis
    L11C2P32
    3,7v
    23Wh
    tel-kom
    Level 16  
    to w takim razie możesz łączyć szeregowo
    MisterDui
    Level 11  
    Szeregowo? Chyba rownolegle bo szeregowo to napiecie bedzie wyzsze
    MisterDui
    Level 11  
    Okey dzieki wielkie to z tego co piszesz to nie musze dawac osobnej plytki do ladowania tylko seryjny port powinien sb poradzic
    tel-kom
    Level 16  
    Musisz dodać płytkę do ładowania ;p
    A jeśli przesadzisz z pojemnością to żeby doładować do pełna będziesz potrzebował mocniejszej ładowarki i ładowania poza urządzeniem
    MisterDui
    Level 11  
    Tablet dziala na tych ogniwach :D
    Pojemnosc to 12000mAh razem wiec jest grubo.
    Tylko wlasnie ladowanie jego to zmora, oryginalny port nawet nie probuje , dolutowalem do bateri plytke z chinskiego powerbanka na jedno ogniwo , niby laduje ale zanim to naladuje te 6ogniw to mina wieki jak nie lepiej, i teraz pytanie jakis patent na zrobienie ladowarki zeby to naladowac szybciej ale i bezpiecznie ?
    Freddy
    Level 43  
    @tel-kom @MisterDui Niestety długo to nie pociągnie.
    MisterDui
    Level 11  
    Czemu niby?
    Schematu zabardzo nie rozumiem swierzy w tym jestem heh