Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna z nastawem temperatury

04 Maj 2020 00:56 252 10
  • Poziom 3  
    Mam pytanie,
    czy na rynku występują płyty indukcyjne do zabudowy, względnie kuchnie wolnostojące z płytą indukcyjną mające funkcję ustawienia temperatury. Są takie wolnostojące jedno- i dwupalnikowe, np:

[url=https://severin.sklep.pl/kuchenki-elektryczne/indukcyjna-kuchenka-jednopytowa-severin-kp-1071?from=listing&campaign-id=20

Mają one możliwość skokowego, tj. co 20°C, ustawienia temperatury grzania płyty.

Nie spotkałem podobnej funkcji w płytach do zabudowy lub w kuchniach wolnostojących.
    Niektóre modele, jakiś electrolux chodzi mi głowie, mają sondę temperatury wkładaną do garnka, jednak nie chodzi mi o taką funkcjonalność, a o proste wskazanie na wyświetlaczu wartość temperatury grzania. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ta temperatura może być wskazywana z marginesem błędu, ale uważam, że jest to przydatna funkcja. Ustawianie stopnia mocy nie zawsze jest praktyczne, bowiem stopnie mocy nie mają skali liniowej.

Ktoś? Coś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Kupiłem " whirpool 6 zmysł", która rzekomo miala regulować moc po zagotowaniu wody itp. Jednym słowem rozpoznawać temperaturę potraw i stwierdzam ze to fikcja. Plyta gotuje wode pelna mocą az woda wyłazi z garnka a po sobie tylko znanym czasie obniza moc. Z podgrzewaniem jest podobnie. To tylko pseudo rozpoznawanie temperatury.
  • Poziom 27  
    picior napisał:
    Kupiłem " whirpool 6 zmysł", która rzekomo miala regulować moc po zagotowaniu wody itp. Jednym słowem rozpoznawać temperaturę potraw i stwierdzam ze to fikcja. Plyta gotuje wode pelna mocą az woda wyłazi z garnka a po sobie tylko znanym czasie obniza moc. Z podgrzewaniem jest podobnie. To tylko pseudo rozpoznawanie temperatury.

Być może (podobnie jak w Boschu) działa to z dedykowanymi garnkami.
  • Poziom 12  
    W instrukcji nic nie było o dedykowanych garnkach, jedynie o pojemności nie większej niż... ileś tam.
  • Poziom 3  
    picior napisał:
    Kupiłem " whirpool 6 zmysł", która ...

A jaki to dokładnie model?

Dodano po 1 [minuty]:

Borutka napisał:

A jakie modele Boscha mają taką funkcję?
  • Poziom 27  
    lidmar3 napisał:
    picior napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Borutka napisał:

W Serie 6 nazywa się to "sensor smażenia". Może jeszcze są inne.
  • Poziom 3  
    Borutka napisał:
    lidmar3 napisał:
    picior napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Borutka napisał:

W Serie 6 nazywa się to "sensor smażenia". Może jeszcze są inne.

Ale to nie jest ustawianie temperatury. Szkoda.
  • Poziom 3  
    Czy naprawdę nikt nie ma wiedzy nt temat?
    Sam nastaw mocy niezbyt mnie interesuje, niestety.
  • Poziom 33  
    Tylko sensor w garnek maja niekture modele. Płyta indykcyjna grzeje prądami wirwowymi wkłdadke ferromagnetyczna w spodzie garnka i innego sposobu jak sonda lub dedykowany garnek z czujnikem nie ma by dac sygnal zwrotny do płyty o temperaturze. Wiekszośc płyt ma czyjnik temperatury na środku cewki pola grzewczego ale sluży on do monitorowania temperatury cewki i ostrzeżeń dotyczących gorącego szkła pod polem. Mierzenie temperatury garnka za jego pomocą jest obarczone dużym błedem bo oddziela go od spodu garnka gruba warstwa szkła.
  • Poziom 3  
    sigwa18 napisał:
    ... i innego sposobu jak sonda lub dedykowany garnek z czujnikiem nie ma, by dać sygnał zwrotny do płyty o temperaturze. Większość płyt ma czujnik temperatury na środku cewki pola grzewczego, ale służy on do monitorowania temperatury cewki i ostrzeżeń dotyczących gorącego szkła pod polem. Mierzenie temperatury garnka za jego pomocą jest obarczone dużym błędem, bo oddziela go od spodu garnka gruba warstwa szkła.

Jak mam rozumieć w związku z tym, te nastawy temperatury w przenośnych płytach nie wskazują właściwej czy nawet zbliżonej do właściwej temperatury płyty pod naczyniem? Faktem jest, że po włączeniu grzania na temperaturę płyta słuchowo inaczej chodzi niż na poziom grzania.
  • Poziom 33  
    Bo czujnik jest pod szkłem ,płyta grzeje spód garnka a ciebie interesuje temperatura w garnku a konkretnie tuż przy dnie by nie przypalić. Tani producenci to robią ale poważne firmy wiedzą że to nie ma sensu bo rozbieżność temperatur jest za duża. Z tego systemu zostawiają tylko podgrzewanie (bardziej tryb utrzymaj ciepło) wtedy płyta chodzi na najniższym poziomie i reguluje załączanie tak by czujnik pod szkłem miał tą temperaturę zadaną czyli pewnie jakieś 50-60 C.