Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nivona Caferomantica 740 - Nie leci kawa

23 Maj 2020 15:12 87 4
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z ekspresem Nivona Caferomantica 740:
    Ekspres normalnie się uruchamia, płukanie ekspresu też odbywa się jak zwykle,
    po wybraniu kawy kawa leci do pojemnika na skropliny.

Wcześniej w ekspresie padła elektronika, prawdopodobnie przez zwarcie z powodu wycieku, jednak to zostało naprawione, płytka została wymieniona, ale ktoś nieumiejętnie dokręcił żarna i w związku z czym na początku kawę mieliła zbyt drobno i efekt był taki, że mielił zbyt mało ziarna. Po wyregulowaniu młynka, kawę robił przez jakiś czas prawie normalnie - leciała jedynie zbyt mała ilość wody, zamiast 240ml ok. 180 ml - reszta lądowała w pojemniku na skropliny.

Dziś jednak ekspres przestał zupełnie nalewać kawę, a wszystko idzie do zbiornika na skropliny. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Będę wdzięczny za każdą pomoc, a sam mogę odwdzięczyć się tym samym w innym dziale :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam. Zazwyczaj do wymiany jest zawór drenażowy. Ale warto zaobserwować na otwartych drzwiach czy nie cieknie gdzieś z elementów bloku.
  • Poziom 10  
    robsons10 dzięki za odpowiedź, nie widziałem nigdzie więcej wycieku, jedynie co to na zaparzaczu jest trochę skroplin pary, ale to chyba normalne. Jest możliwe, co innego mogło pójść oprócz zaworu?, tak się zastanawiam czy zbyt dromno zmielona kawa mogła tu zaszkodzić..
  • Poziom 16  
    Drenaż to raczej temat eksploatocyjny
  • Poziom 10  
    Czyli raczej to poszło.. bo poszło ? nie ma znaczenia ta zbyt drobno zmielona kawa ?
    Btw. jak wyciągne zawór to czy da się/po czym poznać że nadaje się do wymiany ?