Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c360 blokuję silnik skrzynia

03 Cze 2020 13:49 264 9
  • Poziom 5  
    Witam. Coś blokuje mi silnik, rozebrałem pokrywę górną skrzyni, patrze a tam w ogóle nie chodzi wałek, który idzie do sprzęgła, a jak dam jedynkę i inne biegi też to nie idzie upchać, coś go blokuję proszę o odpowiedź.
  • Poziom 34  
    Jakie były objawy przed zablokowaniem silnika. Może złapało go na panewkach lub na tłokach. Nie przegrzałeś go przypadkiem.
  • Poziom 5  
    Nie wiem jakie były objawy bo mi wtedy silnik rozwaliło. Blok, oś koła pośredniego. Musiałem blok wymienić.
  • Poziom 34  
    Czyli wymieniałeś blok i włożyłeś nowy wał i panewki oraz nowe tuleje i tłoki, czy kupiłeś jakieś używki.
  • Poziom 5  
    Tak tylko tuleje i tłoki były nowe bo 2 lata temu je włączyłem
  • Poziom 15  
    Gdy sprzęgło jest rozłączone (wyciśnięty jest pedał sprzęgła) to silnik chodzi normalnie czy jest zablokowany? Czy w tym czasie zablokowana jest skrzynia? Da się na wyciśniętym pedale sprzegła i kręcić wałkiem w skrzyni?
    Z czym jest problem? Ze skrzynią czy silnikiem?
    W innym temacie była chyba informacja, że rozrusznik kręci silnikiem....
    Link
  • Poziom 5  
    Okazało się że to skrzynia blokuję da się kręcić trybem na sprzęgle
  • Poziom 15  
    To teraz trzeba sprawdzić co w skrzyni padło. Wszystkie tryby są na swoich miejscach jak przy dźwigni wyboru biegu w pozycji neutralnej? Nie są włączone 2 biegi itp.? Łożyska i koła zębate są całe?

Swoja drogą ciekawe czy w czasie awari padła skrzynia dobijając silnik, czy silnik kończąc żywot z hukiem jeszcze dobił skrzynię.
  • Poziom 22  
    Bartek57263 napisał:
    Okazało się że to skrzynia blokuję da się kręcić trybem na sprzęgle

Jakim ,, trybem "? Możesz jaśniej?
  • Poziom 15  
    Chodzi pewnie o wieniec na kole zamachowym. ;)