Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ruszaniem ursusem C 360

pablo7849 01 Gru 2009 11:13 3631 6
  • #1 01 Gru 2009 11:13
    pablo7849
    Poziom 2  

Witam wszyskich mam problem z Ursusem C 360 silnik standardowy.Od jakiegoś czasu miał problem z ruszaniem myślałem że to sprzęgło , ale z braku czasu nie podjałem się naprawy od razu .Teraz gdy już całkowicie nie ciągnie (nie mogę ruszyć ani do przodu ani do tyłu)rozpołowiłem bestię :) i tu zaskoczenie tarcza nie jest w takim złym stanie . To mnie zaskoczyło nie wiem czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie (dodam że skonczyłem szkołe jako mechanik ale nie praktykuję ). Dodam że po wrzuceniu biegu można obracać wałkiem i nie wiem co może być przyczyną . Może ktoś ma jakieś sugestie?

• #2 01 Gru 2009 11:36
    niutat
    Poziom 37  

Witam, próbowałeś regulować to sprzęgło?, może jest "podparte".

• #4 01 Gru 2009 12:48
    mczapski
    Poziom 38  

O ile rozumiem pytanie to chodzi o wadliwe działanie skrzyni biegów. Tylko, że zamroczyło mnie jak jest zbudowana skrzynia w tym pojeździe. Ale zdaje się, że na wałku pośrednim koła są osadzone na wpuście. Czyli któreś koło nie przekazuje momentu. W skrajnym przypadku w wyniku zniszczenia łożyska koła talerzowego może się okazać, że wałek atakujący nie zazębia. Generalnie szukałbym w tym rejonie. Ja strasznie dawno nie zaglądałem do wnętrza.

• #5 01 Gru 2009 13:00
    niutat
    Poziom 37  

pablo7849 napisał:
    Dodam że po wrzuceniu biegu można obracać wałkiem .

Nie pamiętam dokładnie jak to wygląda w C-360 ale może kolega obraca wałkiem od przekaźnika mocy.
    Skrzynia nie kończy się raczej po cichu, coś było by słychać.

• #6 01 Gru 2009 13:23
    karwo
    Poziom 21  

Dobrze by było gdybyś określił dokładniej na czym polegały te "problemy z ruszaniem"

Skoro masz rozpołowiony ciągnik to może wrzuć bieg (wszystko jedno jaki), dźwignię reduktora w pozycję żółw lub zając (oby nie luz) i obracaj wałkami od strony tarczy sprzęgłowej (od jazdy jest bodajże ten wewnętrzny wałek, zewnętrzny to napęd WOM - lub odwrotnie bo już nie pamiętam dawno temu rozbierałem C-360-3P). Jeśli da się obracać wałek jazdy to w skrzyni jest problem (ze skrzynią nie pomogę bo nie rozbierałem) ale sprzęgło swojego czasu robiłem kilka razy).

• #7 01 Gru 2009 22:52
    pablo7849
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi .Okazało się że to dźwignia przejścia z biegów polowe/drogowe się zawiesiła i był cały czas na luzie dla tego się dało obracać wałkiem . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson