Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy komputer stacjonarny do 4000zł, jaki?

dugi1803 07 Jun 2020 00:27 375 6
    dugi1803
    Level 9  
    Witam.
    Sprawa wygląda tak, że chciałbym zmienić całą jednostkę stacjonarną na nowszą, koszt do 4000zł.
    Komputer będzie miał za zadanie ogarniać gry w wysokich ustawieniach, renderowanie i kompresowanie filmów w wysokiej jakości.

Grafikę wolałbym Nvidie i o takie propozycję bym prosił.
    Procesor obojętnie czy Intel czy AMD, najważniejsze by ogarniał dużo procesów w tle, nie grzał się, miał dobre chłodzenie i żeby można było podkręcać jego możliwości.
    Płyta główna na tym się nie znam za bardzo ale żeby oczywiście było hdmi, 6-8 wejść usb typu 3.0 lub 3.1, to najważniejsze reszta tak normalnie standardowo.
    Zasilacz mógłbym użyć ten co mam lecz nie muszę (Corsair VS550 550W) więc podzespoły można by wybierać ewentualnie pod niego by udźwignął wszystko.
    Obudowę, która to wszystko pomieści z panelem przednim z usb, czytnikiem kart, miejscem na dwa napędy z dobrym wyciągiem ciepłego powietrza, do tego dobre wiatraki.
    Ram-y do kupienia pod kartę i procesor, żeby wszystko ze sobą elegancko śmigało.
    Dysk będę miał.
    Napęd DVD i BD będę miał.

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc w złożeniu takiego zestawu.
    Dzięki z góry i proszę o produkty wraz z orientacyjną ceną za nie.
    Jak coś to pytajcie, odpowiem.
    Pozdrawiam.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    dugi1803 wrote:

W tym budżecie 1660 Super lub droższa 1660 Ti
    dugi1803 wrote:

Procesor obojętnie czy Intel czy AMD, najważniejsze by ogarniał dużo procesów w tle, nie grzał się, miał dobre chłodzenie i żeby można było podkręcać jego możliwości.

Intel jest nieopłacalny, chłodzenia box po prostu działają, więc nie ma mowy o "dobrym" chłodzeniu. Jak już trzeba by było dokupić, zwłaszcza jak chodzi o OC.
    W tym budżecie może starszy Ryzen 2600x lub 3600x w zależności ile pozostałe podzespoły pochłoną kasy.
    dugi1803 wrote:

Płyta główna na tym się nie znam za bardzo ale żeby oczywiście było hdmi, 6-8 wejść usb typu 3.0 lub 3.1, to najważniejsze reszta tak normalnie standardowo.

Monitor podłączamy do karty graficznej dedykowanej, nie do płyty głównej. Lepiej doprecyzuj czy musi być OC.
    dugi1803 wrote:

Zasilacz mógłbym użyć ten co mam lecz nie muszę (Corsair VS550 550W) więc podzespoły można by wybierać ewentualnie pod niego by udźwignął wszystko.

Lepiej kupić coś lepszego... Może Seasonic Core GC 500W?
    dugi1803 wrote:

Obudowę, która to wszystko pomieści z panelem przednim z usb, czytnikiem kart, miejscem na dwa napędy z dobrym wyciągiem ciepłego powietrza, do

Kieruj się prędzej w stronę zewnętrznego czytnika na USB.
    dugi1803 wrote:

Ram-y do kupienia pod kartę i procesor, żeby wszystko ze sobą elegancko śmigało.

RAM pod kartę? Tak się nie robi... :P
    Z tańszych jest G.SKILL 16GB 2x8GB 3200MHz
    dugi1803 wrote:

Dysk będę miał.

Masz chociaż SSD na SATA? Jak nie to może warto od razu kupić np. Plextora M9PeG NVMe 512GB?
    Stever2
    Level 29  
    Mówisz o dysku HDD czy SSD? Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/bp2tnd48c
    Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4
    Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold S
    Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
    Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
    Płyta główna Socket AM4 MSI B450 GAMING PLUS MAX
    Karta graficzna NVIDIA Gainward GeForce
    Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Dodatkowo możesz dorzucić dodatkowe chłodzenie
    https://www.x-kom.pl/p/529353-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-rgb-140mm.html

Jeżeli dyski odpadają to spokojnie grafikę wymieniasz na RTX2060 lub nawet Super.
    dugi1803
    Level 9  
    sylweksylwina wrote:
    dugi1803 wrote:

W tym budżecie 1660 Super lub droższa 1660 Ti
    dugi1803 wrote:

Intel jest nieopłacalny, chłodzenia box po prostu działają, więc nie ma mowy o "dobrym" chłodzeniu. Jak już trzeba by było dokupić, zwłaszcza jak chodzi o OC.
    W tym budżecie może starszy Ryzen 2600x lub 3600x w zależności ile pozostałe podzespoły pochłoną kasy.
    dugi1803 wrote:

Monitor podłączamy do karty graficznej dedykowanej, nie do płyty głównej. Lepiej doprecyzuj czy musi być OC.
    dugi1803 wrote:

Lepiej kupić coś lepszego... Może Seasonic Core GC 500W?
    dugi1803 wrote:

Obudowę, która to wszystko pomieści z panelem przednim z usb, czytnikiem kart, miejscem na dwa napędy z dobrym wyciągiem ciepłego powietrza, do

Kieruj się prędzej w stronę zewnętrznego czytnika na USB.
    dugi1803 wrote:

RAM pod kartę? Tak się nie robi... :P
    Z tańszych jest G.SKILL 16GB 2x8GB 3200MHz
    dugi1803 wrote:

Dysk będę miał.

Masz chociaż SSD na SATA? Jak nie to może warto od razu kupić np. Plextora M9PeG NVMe 512GB?

Dzięki za odpowiedź, tak jak widać nie za bardzo się znam co i jak dlatego pytanie tutaj.
    Dysk mam SSD.

Dodano po 1 [minuty]:

Stever2 wrote:
    Mówisz o dysku HDD czy SSD? Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/bp2tnd48c
    Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4
    Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold S
    Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
    Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
    Płyta główna Socket AM4 MSI B450 GAMING PLUS MAX
    Karta graficzna NVIDIA Gainward GeForce
    Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Dodatkowo możesz dorzucić dodatkowe chłodzenie
    https://www.x-kom.pl/p/529353-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-rgb-140mm.html

Jeżeli dyski odpadają to spokojnie grafikę wymieniasz na RTX2060 lub nawet Super.

Mam dwa dyski SSD pierwszy Patroit 250GB pod system i drugi GoodRam 500GB pod gry i jeszcze potem zewnętrzne, ale to już mniejsza z tym. :D
    Powiedz mi te 16GB ram-u wystarczy? Tylko się pytam jak coś także bez hejtu. :P
    Chodzi mi czy mógłbym jeszcze pod tę płytę główną podpiąć te ramy które mam teraz i czy to będzie przeszkadzać czy pomoże? (Corsaid Vengeance LPX DDR4 Gen6 i5/7 2400MHz 2x8GB)
    Druga sprawa właśnie czytam opinie o tych kościach i ludzie piszą, że nie pracują stabilnie na tej płycie głównej i z tym prockiem co podałeś.
    Obudowa bardzo fajna, ale zapomniałem napisać ze włącznik i cała reszta musi być z przodu nie u góry i przypominam, że muszę jeszcze znaleźć miejsce na dwa napędy dvd i bd. Mógłbyś zaproponować coś innego?
    dugi1803
    Level 9  
    Stever2 wrote:
    16 GB jest optymalne, zawsze możesz rozbudować w przyszłości.
    Nie słyszałem o tych o takich opiniach.
    Odnośnie obudowy https://www.x-kom.pl/p/473694-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar7-tg.html

takie coś znalazłem:
    "Kości chodzą na najniższych MHz do 2800 ale niestabilnie , na obu profilach xmp nie odpala (płyta MSI B450M Gaming Plus + Ryzen 5 3600) ram ma czarny PCB"

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz jeszcze jakąś inną propozycję dać? Obudowa nie ma miejsca na napęd nośników dvd.

A może ktoś jeszcze jakieś inne propozycje podać?
    dugi1803
    Level 9  
    Na razie znalazłem te części taniej:
    Płyta Główna : https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b450-gaming-plus-max-8461756753
    Procesor : https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-3600-6x4-2gh-100-100000031box-8376240084#
    Ramy : https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/patriot-v...xs0FVXWU1OqHqQaApPfEALw_wcB&gclsrc=aw.ds#opis

Co myślicie na temat tego chłodzenia do procka: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablet...jRS8ittQ4KRerftL2lwaAvDTEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
    Czy przez to chłodzenie nie trzeba by było mieć większego zasilacza?
    Druga sprawa obudowa na to by była potrzebna ale taka z filtrami i z możliwością zainstalowania dwóch napędów dvd u góry obudowy ale bez żadnych drzwiczek czy zaślepek i z dobrym chłodzeniem.
    Jaka karta graficzna do tego oczywiście z dobrym i cichym chłodzeniem? Konkretny link poproszę do niej.