Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus 2812 - Intensywnie cieknie olej z kolektora wydechowego kopci

07 Cze 2020 22:11 279 5
 • Poziom 3  
  Wita mam problem z Ursusem 2812 mianowicie intensywnie cieknie i chlapie z kolektora wydechowego olejem, że aż do dołu spływa i pół silnika jest zawalone olejem. Kopci przy dodawaniu gazu na siwo- niebiesko.
  Moc niby ma. Olej nie robi się w nim czarny i się pieni i cały czas jest żółty jak w silniku benzynowym. Olej to mannol diesel 5w40. Płynu nie ubywa, nie ma oleju w płynie, płyn się nie pieni. Oleju coś tam ubywa.
  Najbardziej cieknie jak się długo jeździ na małych obrotach, jak się da k#@%@e miodu to cieknie mniej, a i nie zawsze to cieknie chodzi mi o to że tydzień potrafi nie cieknąc potem znowu cieknie potem znowu nie cieknie co to może być?
  Przebieg to 2500mth ma 20lat wtryski kiedyś były wymieniane bo się zapiekły.
  A i kopci z miarki oleju i korka wlewu oleju białym dymem.
 • Poziom 12  
  Sprawdź wąż łączący filtr powietrza z kolektorem ssącym, taki gumowy gruby, ze ''sprężyną'' w środku. Lubi zrobić się w nim dziura a ze jest pod blachami to rzadko kto tam zagląda...
  Oczywiście jego wymiana nie naprawi silnik ale będzie wiadomo czy silnik czasem nie wykończony od pyłu.
 • Poziom 8  
  Prawdopodobnie zapieczone pierscienie olejowe. Kompresje moze miec w miare dobra ale olej przedostaje sie do cylindra i wydechu.
 • Poziom 34  
  Czasem są zużyte na tyle że można wkładać i wyjmować tłok z założonymi pierścieniami olejowymi. Z doświadczenia pierścień kompresyjny (pierwszy)najczęściej przegrzanie i pęka podobnie drugi trzeci już przeważnie ok choć zdarzało się że i on dostał. Natomiast olejowe ścierają się/odkształcają lub zapiekają/zacierają się w tłoku nie pracują prawidłowo. Niestety lata robią swoje a rzadkie użytkowanie powoduje że tuleja rdzewieje (pokrywa się nalotem rdzawym) i pierścienie razem z tłokiem muszą to wyczyścić a wtedy mocno się ścierają.