Witam mam mały problem przy wymianie rozrząd w ford focus MK1 1.6 16v 100 km
Jak wiadomo w tych silnikach koła rozrządu nie mają klina ,ani stożka .
Wymiana tego rozrządu nie jest zbyt skomplikowana wymieniałem już go nie raz ,ale pierwszy raz mam taki przypadek że po zablokowaniu wału korbowego i dokręcaniu śruby koła pasowego / koła pasaka rozrządu , koła obracają się razem ze śrubą co doprowadza do przestawienia się koła wału względem kół wałków rozrządu i nie pasują blokady .
Miał ktoś podobny problem ? Jak sobie z tym poradziliście ? Czym to jest spowodowane ?
Jak wiadomo w tych silnikach koła rozrządu nie mają klina ,ani stożka .
Wymiana tego rozrządu nie jest zbyt skomplikowana wymieniałem już go nie raz ,ale pierwszy raz mam taki przypadek że po zablokowaniu wału korbowego i dokręcaniu śruby koła pasowego / koła pasaka rozrządu , koła obracają się razem ze śrubą co doprowadza do przestawienia się koła wału względem kół wałków rozrządu i nie pasują blokady .
Miał ktoś podobny problem ? Jak sobie z tym poradziliście ? Czym to jest spowodowane ?