Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Silniki rolet zewnętrznych ASA i pilot 16 kanałowy GO-16

08 Jul 2020 12:32 852 4
  • Level 17  
    Witam,
    walczę z zaprogramowaniem 21 szt rolet zamontowanych jakiś czas temu przez firmę , która zniknęła i nie dokończyła montażu. Rolety zewnętrzne z silnikami rurowymi marki ASA z detekcją przeszkody, do tego są dwa piloty 16 kanałowe ASA GO-16. Rolety zostały zasilone po kilka sztuk na jedno zasilenie ( nie ma dostępu do puszek )
    Pytania:
    1. Czy jest możliwość zaprogramowania każdej rolety na oddzielnym kanale bez możliwości rozłączenia zasilania na pozostałych kilku roletach, jeśli tak to jak to zrobić?
    2.Czy można zaprogramować każdą roletę na oddzielnym kanale i jednocześnie wybrane rolety razem?
    3. Jak kasuje się zapisane położenie krańcowe w rolecie, która zatrzymuje się w połowie okna?

Do tej pory udało mi się oprogramować rolety po kilka sztuk na kanał , zgodnie z podanym zasileniem, jednak klientowi zależy na sterowaniu każdą roletą niezależnie a nie ma możliwości dostać się do puszek połączeniowych ze względu na wykończenie domu.
    Proszę o pomoc jak to ogarnąć.
  • Level 31  
    Ad.1.Podobny problem rozwiązałem wchodząc do skrzynki i w szereg z napędem wstawiłem wyłączniki monostabilne ( lodówkowe- miałem kilkanaście), wystawiłem ich główki na zewnatrz-od spodu skrzynek i na czas programowania naciskam, rozłączajac zasilanie.Sprawdza mi się od lat.
  • Level 17  
    Jest to jakiś pomysł. Na rozcięcie kabla wpadłem, z tym że traktuję to jako ostateczność ( brak zapasu kabla, ciasno w skrzynce, 21 rolet do rozcięcia to sporo czasu ) Muszę znaleźć szybszy sposób.
  • Level 17  
    Po trzech dniach pracy, usunięciu błędów montażowych i rozpracowaniu sposobu kasowania i programowania tych napędów udało mi się zwalczyć ten temat. Temat zamykam.
  • Level 17  
    Po trzech dniach pracy, usunięciu błędów montażowych i rozpracowaniu sposobu kasowania i programowania tych napędów udało mi się zwalczyć ten temat. Temat zamykam.

Dodano po 3 [minuty]:

Rozwiązanie:
    1. usunięcie problemów mechanicznych z pracą rolet
    2.skasowanie istniejących konfiguracji rolet
    3.zaprogramowanie od nowa napędów na pojedynczych kanałach i stworzenie grup kanałów wspólnych.