Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips Power Pro Duo 2w1 nie chce startować

pomocy123 28 Sep 2020 23:10 1176 2
    pomocy123
    Level 5  
    Dzień dobry, mam bezprzewodowy odkurzacz Philips i gdy podłącze go do ładowarki wyświetla mi się pełne naładowanie, zaś gdy chcę go włączyć mruga czerwona lampa oznaczająca potrzebę ładowania. Jestem kompletnym laikiem nie ukrywając i myślałem by wyprowadzić przewody od baterii i silnika na zewnątrz i dolutować przełącznik 10A/120V, tylko mam pewną obawę i wiem że to nie do końca tak działa, ale zmierzyłem opór silnika w bezruchu i wychodzi 0.5 ohma i martwi mnie czy szlag go nie trafi jak dodam do niego zwykły przełącznik? Nie powinien mieć jakiegoś ogranicznika natężenia prądu? A i jeśli macie jakieś pomysły by inaczej to zrobić lub by jakąś płytkę dodać to z chęcią wysłucham.

Z góry dziękuję

Dodano po 1 [minuty]:

A i dodam, że w pełni naładowane ogniwa mają 20V oraz model odkurzacza to Philips Power Pro duo 2w1
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Ile lat masz ten odkurzacz możliwe ,że akumulatory straciły pojemność trzeba by je naładować i zrobić test np. żarówką albo cos nie tak jest z kontrolą stanu naładowania.
    pomocy123
    Level 5  
    Akumulatory są w porządku, wszystkie ładnie wybalansowane na 4V, jak podłączałem do nich silnik to sobie radziły bez problemu. Najbardziej mnie właśnie martwi czy to wszystko się nie spali jak podłączę ogniwa prosto do silnika.