Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamiana czujnika mikrofalowego na ultradźwiękowy-pomocy!

11 Paź 2005 11:25 1634 14
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam takie pytnko : Do alarmu samochodowego firmy silicon podłączony mam czujnik mikrofalowy .Chciałem go wymienić na ultradzwiękowy-- czy moge go podłaczyć w to samo miejsce co zamontowany był stary i czy moge w to samo miejsce podpiąć jaszcze jeden czujnik np. wstrząsowy (dwa naraz)
    Czy nie wystąpią jakieś nieprzewidziane problemy z tak podłączonym (lub podłączonymi ) czujnikiem.
  • Poziom 17  
    samemu alarmowi to nie przeszkadza co i ile podlaczysz do jego wejscia
    byle nie przekroczylo w sumie 300mA poboru pradu na zasilaniu
    jednak budowa samych czujnikow czasem daje szkoly i aby sie pozbyc niespodzianek lepiej zawczasu odseparowac je miedzy soba na kablach wyzwalajacych diodami prostowniczymi
  • Poziom 14  
    a gdzie zamontować samą centralke czujnika a gdzie same czujki???
    Czy czuki można zamontować na wysokości deski rozdzielczej czy muszą być u samej góry prz podsufitce .
    Pozdr.
  • Poziom 14  
    Doradzcie mi coś panowie jutro chce to zamontować.Dzisiaj kupiłem czujniczek ultra. firmy STER (podobno lepszy niż EXUS- tak powiadał gość w sklepie) Wychodzą z niego trzy kabelki (nie licząc samych mikrofonów) CZARNY niebieski i CZERWONY .W samochodzie mam inne kolory (to nie problem zmierze miernikiem) ale nie jstem pewien czy :CZERNY to masa
    CZERWONY to plus ,a NIEBIESKI to impuls .Napiszcie coś nie chce tego spierdzielić przy podłanczaniu.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!!
    Pozdro.
  • Poziom 12  
    ultradzwiekowe czujki najlepiej umiescic w przednich slupkach pod sufitem. centralke to gdziekolwiek, byle nie było wilgotno i byl dostep do ewentualnego ustawienia czulosci. mozesz podlaczyc inne czujki do tego samego przewodu alarmu, ale odseparuj je diodami. Czujka raczej powinna byc opisana, ale kolory sa standardowe czerwony +12V, czarny masa, niebieski sygnal. Podlacz zasilanie czujnika tak, aby zalaczalo sie napiecie po uzbrojeniu alarmu.
  • Poziom 14  
    witajcie ludziska!!
    Zaczołem wymieniać dzisiaj ten czujnik , założyłem mikrofony , doszedłem do centralki znalazłem kostke łonczeniową i klapa.Kolory kabelków od czujnika mikrofalowego są następujące : BIAŁY , ZIELONY, BRĄZOWY.
    Wziołem miernik i zaczołem mierzyć i jakieś bzdury mi wychodzą nigdzie pełnego 12V i na czujnik brak masy (nie takie proste jak myślałem).Stary czujnik działał (tylko troche za często) więc jak będziecie tak dobrzy i podacie mi co oznacza dany kolor. Na czujniku napisane "RADAR DETEKTOR"
    firma silicon , Alarm też tej firmy (jakiś bardzo stary ale działa-kwadratowe piloty z klapką)
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi oraz sugestie na temat!!
    Pozdr.
  • Poziom 14  
    Ludzie dajcie znać jak z tymi kolorami!!!
  • Poziom 18  
    cześć no więc plus-brązowy minus-zielony sygnał-biały
  • Poziom 14  
    jesteś pewien (sorry że pytam) a jak żle podłącze to się coś może zjarać???
  • Poziom 12  
    jesli wiesz juz jakie sa kolory przewodow i jakie sa na nich sygnaly to zalacz alarm i sprawdz miernikiem czy sie wszystko zgadza..
  • Poziom 14  
    Na wyjściach brak napięcia bo pojawiają sie dopiero w chwili kiedy alarm jest uzbrojony. Włącz alarm i wtedy sprawdz! Jeżeli jest to czujnik stera nic mu sie nie stanie jak go odwrotnie podłączysz! (plus-brązowy minus-zielony sygnał-biały) to co napisał kolega prawdopodobnie będzie się zgadzało. Jeżeli jednak czujnik mikrofalowy podłączony był do wejścia wyzwalającego prealarm, to czujniki ultradzwiękowe też bedą go wzbudzały. I nie będzie "wyć" pełny alarm a jedynie chwilowe ostrzezenie!
  • Poziom 14  
    Dzięki za odpowiedzi kolory jednak mają inne oznaczenia .Przy takim podłączeniu jak napisane wyżej dioda na czujniku świeciła bladym światłem a w moęcie wykrycia ruchu światło nieznacznie się nasilało (praca troche nienormalna).Teraz jest podłączone i dioda nie świeci się gogóle a w momencie wykrycia ruch zapala się pełnym światłem.
    Zaopserwowałem natomiast inne zjawisko , przy mikrofalówce po odłączeniu klemy bądz + bądz - alarm załanczał się i wył.Po wymianie czujnika na ultradzękowy i odłączeniu klemy alarm uzbraja się ale nie wyje tylko przechodzi w stan uzbrojony , zaczyna migać dioda i jest w miare normalnie.
    Wiecie dlaczego dak się może dziać (dlaczego się tak działo???)
    Czekam na odpowiedzi oraz sugestie na ten temat.
    OPozdawiam.
  • Poziom 18  
    no więc mam taki czujnik zamontowany i podałem tobie kolory jak ja mam podłączone i u mnie działa poprawnie a jak ty podłączyłeś :?:
  • Poziom 14  
    Witaj.
    Nie mam do Ciebie żadnych pratensji ani nic podobnego nie sugeruje , nawet się nie zdenerwowsłem bo nie było czym!!!
    Wypiołem kable od mikrof. i podłączyłem prosto do kostki (wyjście na czujnik) nie sugerowałem się poprzednimi kolorami.Czerwony do czerwonego i podłączyłem mase pod niebieski (z alarmu) i tu był zonk , lampka alarmu jażyła się delikatnym światłem
    oraz alarm zał. się dorazu (to żle -tak myśle ) po zamianie kabki, czujnik działa prawidłowo (dioda zapala się gdzy zadziała czujnik).Dokładnie nie pamiętam , a nie chce pierduł pisać (ktoś potem przeczyta , podłączy i spier..... coś i po co!!!
    jak zobacze to napisze.
  • Poziom 14  
    Witam ponownie!
    czerwony do czerwonego
    czeny (czujnika) do pomarańczowego z czarnym paskiem (od alarmu)
    niebieski do niebieskiego
    Po odłączeniu niebieskiego kabelka od czujnika , mikrofony reagują na ruch (zapala się dioda) ale nie wzbudza alarmu (wypięty kabelek) .
    Dlatego uawżam , że wszystko jest w pożądku z podłączeniem.
    Ps.
    alarm był zamontowany w autku jak go kupiłem a czyjniki dołąnczałem już sam .(może ktoś coś kombinował wcześniej przy kabelkach)
    Pozdrawiam.