Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Tchibo Sshine - Poduszka Elektryczna Trzeba kasować na pozycję "zero"

badform 02 Oct 2020 18:25 327 2
    badform
    Level 10  
    Witam.
    Posiadam poduszkę elektryczną, która wyłącza się automatycznie po około 90 minutach pracy. W celu jej ponownego włączenia należy cofnąć przełącznik w pozycję 0, a następnie włącza się na pierwszy, drugi lub trzeci stopień.

Czy dało by się ją zmodyfikować tak aby po włożeniu wtyczki do kontaktu zadziałała od razu żeby nie cofać na pozycję zero? Potrzebne mi to aby sterować jej włączenie i wyłączenie czasowym programatorem sieciowym, nie musiałbym wtedy podchodzić i ręcznie ją „kasować” tym zerem.

Widzę na płytce 8-bitowy mikrokontroler CMOS samsunga i wzmacniacz operacyjny lm358 i stoję w tym miejscu. Zdaję sobie sprawę że grzebanie na ślepo może uszkodzić wyłącznik czasowy i czujnik kontroli temperatury. One muszą działać, a mi zależy jedynie na możliwości wyeliminowania tej ręcznej „kasacji” na pozycję zero, bo przy włączeniu przez sieciowy programator poduszka mi po prostu nie działa.
    Link do kontrolera:
    http://www.sshine.com/Product.aspx?ID=197
    Po przetłumaczeniu z chińskiego w jednej opcji kontrolera jest:
    -"wyczucie czasu" od 1 do 12 h
    Gdyby ten sterownik podgrzewałby przez 12h to by mi pasowało. Albo może udało by się przedłużyć timer czasowy z półtora godziny do 8-9 godzin?
    To by też rozwiązało problem.

Tchibo Sshine - Poduszka Elektryczna Trzeba kasować na pozycję "zero" Tchibo Sshine - Poduszka Elektryczna Trzeba kasować na pozycję "zero"
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ssss
    Level 35  
    Jest to zrobione ze wzgledow bezpieczenstwa
    badform
    Level 10  
    Tchibo Sshine - Poduszka Elektryczna Trzeba kasować na pozycję "zero"
    Wymontowałem ten cały sterownik/płytkę, kupiłem i podłączyłem typowy regulator temperatury cyfrowy termostat 230V, z czujnikiem temperatury...
    :arrow: Link sondę wpuściłem/wplotłem w poduszkę przy drucie grzewczym, i po kalibracji sondy wszystko pracuje jak należy. Nawet lepiej niż oryginał.
    Proponuję temat zamknąć.
    Pozdrawiam