Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA FAUST 206 S - Przestrojenie na 88 - 108 MHz

!Yorgus! 11 Oct 2005 23:26 3882 8
 • #2
  Jaś Kula
  Level 33  
  Witam ! Jeżeli użyjesz funkcji "szukaj" , znajdziesz 14 wyników. Między nimi jest kilka mądrych podpowiedzi. Szanuj czas kolegów.
  Pozdrawiam.
 • #3
  posteo
  Level 14  
  witam na początek usuń kondensatory C104,C110,C124 powinno wskoczyć górne pasmo,możesz nie odbierać jeszcze żadnej stacji,trzeba skorygować obwód wejściowy(filtr)oraz najlepiej z częstościomierzem ustalić częstotliwość heterodyny,bez częstościomierza spróbować znależć silną lokalną stację i odpowiednio do skali przestroić obwód heterodyny(L108).
 • #4
  Darserw
  Level 26  
  Nigdy tego nie robiłeś to nie ryzyk. wstaw konwerter.
 • #5
  h jaworski
  Home appliances specialist
  niech kolega skończy z tymi konwertorami faust to prosty tuner ma dłowicę z amatora i raczej nie ma problemów z przestrojeniem a jak autor ma problemy z przestrojeniem to niech zaniesie do kogoś kto to zrobi fachowo a cena przeróbki głowicy nie będzie wyższa niż cena konwertera a efekt przestrojenia jest o niebo leprzy przy użyciu konwertera
 • #6
  Darserw
  Level 26  
  Zgadzam się z kolegą , po prostu sądzę że jeżeli ktoś tego nigdy nie robił , to lepiej niech lepiej nie ingeruje w głowicę , tylko zrobi coś co będzie w 100% odwracalne.
  Pozdrowienia.
 • #7
  MirMak
  Level 15  
  Kiedyś trzeba zaryzykować, żeby się czegoś nauczyć.Ta głowica jest tak prosta, że ciężko ją zepsuć, można ją tylko rozstroić co jest odwracalne.Przy przestrajaniu należy pamiętać o tym, że cewkami stroimi obwody, gdy skala znajduje się w dole pasma, a trymerami górę.Czasami zdarza się w tych głowicach, że po wyjęciu kond. C104 brakuje czułości w górnym paśmie więc można włożyć 10pF, tak żeby niestracić zakresu regulacji trymera.Przy zestrajaniu wszystkich obwodów stojenie cewką i trymerem należy powtórzyć kilka razy, ąż do osiągnięcia zadowalających parametrów.
 • #8
  posteo
  Level 14  
  witam po usunięciu wyżej wymienionych kondensatorów trudno głowicę rozstroić tak żeby nie można było wrócić do stanu pierwotnego,jedynie w heterodynie mogą zajśc zmiany (które można skorygować obwodem LC)wiec można zaryzykować(kiedyś się trzeba na czymś nauczyc) i wylutować podane kondki i tuner powinien odbierać stacje z górnego zakresu UKF(na pewno słabo chyba że pracuje jakaś lokalna stacja UKF).Więcej info na PW.
 • #9
  !Yorgus!
  Level 15  
  dzięki wszystkim za pomoc. Działa <jupi> <jupi>