Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Tesla BM550 - czy warto?

16 Paź 2020 22:26 522 15
  • Poziom 6  
    Witam.
    Oscyloskop w dobrym stanie wizualnym, techniczny nieznany, w komplecie sonda. Cena 200 złotych. Czy warto go brać?
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Poziom 17  
    Nie jestem w stanie powiedzieć Ci czy warto czy nie, ale 2 stówy piechotą nie chodzą, a nie wiem czy w stanie nieznanym jest tyle wart.
    W tamtym roku (widzę w Archiwum Allegro) ktoś sprzedał taki z opisem: "po włączeniu normalnie się uruchamia, ale nie potrafię go sprawdzić" za 80zł na licytacji, w 2017 ktoś miał za 100zł - chyba się nie sprzedał.
    Przez to: "technicznie nieznany" może to być spore ryzyko - może będzie od razu działał jak należy... a może i nie, jeśli nie - to może być problem - szczególnie jeśli sam nie będziesz w stanie zająć się przeglądem/serwisem/kalibracją. Bo oddanie go komuś do naprawy to dodatkowe koszty.
  • Poziom 6  
    Spokojnie poradziłbym sobie z naprawą, siedzę w temacie. Bardziej chodziło mi o opinię czy oscyloskop ten - gdyby okazał się sprawny - jest warty swojej ceny?
    Ale dziękuję za odpowiedź :)
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Poziom 37  
    Jest wart tyle ile jest kupujący w stanie zapłacić.

Ciężko powiedzieć hamegi brykają po 350~400zł 20MHz z tego co kojarzę.

Jak włącza się i jest linia to ... jak masz wolne te 200zł to bym wziął. Co do uszkodzenia są newralgiczne elementy co uniemożliwią naprawe jak lampa i transformatory czy powielacz w wersji hybrydowej. Reszta to klasyczne elementy pewnie z stajni tesla. Hybryd chyba tesla nie stosował :D
    I pewnie lepiej przemyślana konstrukcja niż polskie oscyloskopy.
  • Poziom 6  
    zdzisiek1979 napisał:

Jak włącza się i jest linia to ... jak masz wolne te 200zł to bym wziął.

No właśnie wiem, że jest plamka. Czy linia jest, nie wiem. Czyli sprawna lampa, powielacz i trafo. Więc ewentualnie odchylanie, jeśli nie ma linii.
  • Poziom 37  
    Plamka to oki ale to zależy od podstawy czasu by buła linia.

Jak ma sondę to może dotknąć kalibracji i juz jakiś przebieg jest.

Wyślij mu instrukcję co ma zrobić i będziesz wiedział po foto. Skoro chce sprzedać to powinien współpracować.
  • Poziom 6  
    zdzisiek1979 napisał:

Wyślij mu instrukcję co ma zrobić i będziesz wiedział po foto. Skoro chce sprzedać to powinien współpracować.

Problem w tym że nie odpowiada na wiadomości od ponad tygodnia :D a już trochę miałem nadzieję na ten sprzęt.

Dodano po 5 [minuty]:

jasiu2604 napisał:
    nowy nawet chiński będzie lepszy ,
    jak stary szrot do naprawy w który trzeba ładować kasę.

Nigdy przenigdy. Stary szrot po naprawie na pewno będzie dużo dokładniejszy. IMO nadaje się najwyżej dla początkujących.
  • Poziom 38  
    MiloszX12 napisał:
    Problem w tym że nie odpowiada na wiadomości od ponad tygodnia :D a już trochę miałem nadzieję na ten sprzęt.

Nie kupuj kota w worku. Jak sprzedający po zadaniu pytania nie odpowiada to sam sobie dośpiewaj odpowiedź :) .
  • Poziom 17  
    MiloszX12 napisał:
    techniczny nieznany

W obecnych czasach opis typu: "technicznie nieznany", "nietestowany", "nie mam jak sprawdzić" w 99% przypadków oznacza "stan agonalny lub trupek - naprawa nieopłacalna". Nawet hurtownicy kupujący złom na kilogramy sprawdzają urządzenia, bo te działające sprzedają się drożej.
  • Poziom 22  
    MiloszX12 napisał:
    Problem w tym że nie odpowiada na wiadomości od ponad tygodnia

Jeżeli to jest aukcja na portalu na literę O, sprzęt ma cenę 200 pln, a ogłoszenie jest z końca września 2020, to tam jest numer telefonu do sprzedawcy ...
    :D

MiloszX12 napisał:
    Stary szrot po naprawie na pewno będzie dużo dokładniejszy

Na pewno ...
    :D :D

Dodano po 23 [minuty]:

spy napisał:
    W obecnych czasach opis typu: "technicznie nieznany", "nietestowany", "nie mam jak sprawdzić" w 99% przypadków oznacza "stan agonalny lub trupek - naprawa nieopłacalna".

Nie "w obecnych" tylko odkąd pojawiły się portale aukcyjne.
  • Poziom 41  
    @MiloszX12 nie warto, bo to nie ma siatki na lampie. Chyba, ze chcesz sobie popatrzeć jak ładnie wygląda w środku i naprawić, to wart jest stówkę max, jeśli się włącza.
  • Poziom 6  
    ciasteczkowypotwor napisał:
    @MiloszX12 nie warto, bo to nie ma siatki na lampie.

Siatkę w w sensie podziałkę ma.
    Już go sobie odpuściłem, bo dzwoniłem do sprzedającego, i z wysylką będzie problem, poza tym przede mną jest 3 chętnych.
    Myślę nad KABID'em 510XY, sprawnym, za 70 złotych. Co myślicie??
  • Poziom 41  
    @MiloszX12 chcesz sprawny i skalibrowany, to zapraszam na PW.
  • Poziom 22  
    MiloszX12 napisał:
    Myślę nad KABID'em 510XY, sprawnym, za 70 złotych. Co myślicie??

Za 70 pln sprawny oscyloskop z lat 70. ?
    Chyba tylko w bajkach, i to tylko tych dla bardzo małych dzieci ...
    Nie kupuj rzechów po X właścicielach, bo większość czasu spędzisz na ich naprawie i regulacjach zamiast na pracy na ich.