Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran - Czujnik różnicy ciśnień DPF. Jaka procedura adaptacji czujnika.

Pfemek 30 Oct 2020 18:14 3651 8
Texa Poland
    Pfemek
    Level 23  
    Witam.
    Samochód z 2017r, silnik 2,0 TDI. Poprzedni warsztat wymienił czujnik różnicy ciśnień na nowy oryginał, niestety po wymianie nie dało się usunąć błędów i auto trafiło do mnie z prośbą o wykonanie adaptacji/dopasowania czujnika. Na szybko w VCP nie znalazłem nastaw podstawowych dla tego czujnika w tym silniku. Launch też nie ma takiej opcji. Błędy jakie wywala sterownik to: 31489(P154B00) i 31490(P154B00) w opisie Filtr cząstek stałych, czujnik różnicy ciśnień - Uszkodzenie.
    Takie same błędy są na dwóch czujnikach. Z odpiętą wtyczką mam błąd braku komunikacji z czujnikiem. Wtyczka trzy pin. Zasilanie 5V, masa i sygnał. Nie wiem czy to czujnik analogowy czy cyfrowy? Przewody idą bezpośrednio do ECU.
    Czy dla tego silnika jest jakaś procedura adaptacji tego czujnika?
    Z góry dzięki za jakieś info.
  • Texa Poland
    sk700
    Level 31  
    Zacznij od droznosci i szczelnosci rurek do puszki.
  • Texa Poland
    Pfemek
    Level 23  
    Ok, sprawdzę ale błędy są zaraz po włączeniu zapłonu, nie trzeba uruchamiać silnika.
    jurek131313
    Level 15  
    jakie parametry widzisz na zapłonie i na uruchomionym ?
    Pfemek
    Level 23  
    Przewody z filtra są szczelne. Jeżeli chodzi o parametry to wszyskie a jest ich kilka są z "kosmosu" albo zera albo 32768, sterownik wyraźnie nic z tego czujnika nie czyta. Dziś podpiolem oscyloskop żeby zobaczyć co tam jest za sygnał. Jest cyfrowy albo częstotliwościowy (fot. w załączniku). Na obydwu czujnikach taki sam. Nie zmienia się w zależności od obrotów itd. Po odpięciu czujnika sygnał znika, linia prosta. Sterownik nic nie wysyła, napięcie na linii około 3.8V. VW Touran - Czujnik różnicy ciśnień DPF. Jaka procedura adaptacji czujnika.
    Skłaniam się ku temu że obydwa czujniki są uszkodzone. Nowy właściciel kupił przez internet. Raczej z mało pewnego źródła. Co o tym sądzicie? Może ma ktoś na placu podobne auto żeby sprawdzić jaki sygnał powinien być prawidłowy?
    seat21
    Level 28  
    jeżeli czujnik dobrtany prawidłowo wg ETKI to pewnie trzeba odpalić Odisa
    damian475
    Level 17  
    Najlepiej będzie kupić nowy ori czujnik, bo tak to szkoda kasy. Ewentualnie podmiana ze 100% sprawnego auta.
    Pfemek
    Level 23  
    Temat ogarnięty. Moje przypuszczenia okazały się słuszne. Uszkodzony czujnik. Założyłem używkę, błędy skasowałem, pojawiły się parametry, wszystko w normie. Albo pech że nowy czujnik od razu uszkodzony albo marna podróba. Nie ma żadnej adaptacji.
    W załączniku oscylogramy z pracującego czujnika. Silnik na biegu jałowym.
    jurek131313
    Level 15  
    jakis biuletyn opisywał . że czujnik produkowany w usa zastąpić malasya usa wadliwe