Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchomieniem komputera

13 Paź 2005 12:12 2060 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem komputera.
    Po podłączeniu monitora, klawiatury, myszy, zasilania - komputer uruchamia się ale jest ciemny ekran i działają tylko wiatraki i napędy cd (otwiera się i zamyka tacka). Wyjmowałem i wkładałem baterię. Dalej ta sama sytuacja. Może ktos ma jakies sugestie:?:
  • Poziom 2  
    kiedys mialem podobny problem i okazalo sie ze to karta graficzna padla... jezeli masz mozliwosc to przeloz od jakiegos kumpla i sprawdz czy pojdzie...
  • Poziom 17  
    Tzn. co sie uruchamia, miales start systemu - widziales to, jest cokolwiek na ekranie?

Jest sygnalizacja dzwiekowa - jakies pikanie z glosniczka?

Pozdr.
  • Poziom 10  
    Na ekranie nic niema, ani nie odzywa się dzwiek, na karcie chodzi wentylator i podswietlenie.
  • Moderator
    Proszę podać szczegółowe dane swej konfiguracji oraz z jakiego powodu tak się stało ( co było robione lub dokładane czy zmieniane ) ?
  • Poziom 10  
    Czyscilem komputer z kurzu, uruchomilem poracowal chyba godzine i sie wylaczyl. Wczesniej bywalo ze po wylaczeniu znow sie sam uruchamial.

Moj sprzet to P4 3G 512ram 120 HDD plyta gigabyte grafika radeon 9550 128 win XP sp2 zasilacz nie pamietam bo nie jestem w domu
  • Poziom 23  
    Nie bardzo rozumiem tego ponownego samego włączania się ....???
    Podociskaj karty, pamięci a szczególnie kartę graficzną. Poza tym dobrze byłoby pomierzyć napięcia wyjściowe zasilacza.
  • Poziom 23  
    a chodzi ci wtedy dysk twardy?jeżeli chodzi to może jakiś trojan wpakował ci się do kompa... przełóż dysk do innego kompa uruchom system operacyjny z innego dysku i przeskanuj ten dysk programem antywirusowym... jeżeli to nic nie da to możliwe że coś ci się stało z mikroprocesorem z biosem na płycie głównej... do tego akurat przydałby się programator ale to już jest wyższa szkoła jazdy :)
  • Poziom 40  
    nie piszczy płyta ???
    no to kłopot

wyjmij pamięć i uruchom kompa - płyta powinna zacząć piszzcć.

to samo z grafiką

przeczyść styki np gumką myszką
    dociśnij - z uczuciem - procka
    wepnij wszystko oprócz dysku uruchom kompa

jeżeli dalej cisza w głośniczku to stawiam na płyte główną

ale widząc po szybkości jeszzce chyba jest gwarancja więc po co sam grzebiesz - daj fachowcom
  • Poziom 10  
    Podpisuje sie pod panem powyzej mialem te same obiawy i plyte gl musialem wymienic asus a7v333 pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z uruchomieniem komputera.
    Po podłączeniu monitora, klawiatury, myszy, zasilania - komputer uruchamia się ale jest ciemny ekran i działają tylko wiatraki i napędy cd (otwiera się i zamyka tacka). Wyjmowałem i wkładałem baterię. Dalej ta sama sytuacja. Może ktos ma jakies sugestie:?:

ja mam ten sam problem tylko, ze z nowym kompouterem.
    po dwudniowej walce z nim ide dzis spradzic gdzies czy plyta glowna dziala, poniewaz:
    -zlozylem calego kompa dwa razy
    -wyczyscilem wszystkie styki
    -sprawdzalem go z inna karta graficzna
    -uruchamialem bez pamieci
    -uruchamialem bez karty graf

i nic:(

ani jednego pisku nawet nie wydal
    a monitor i karta graficzna (przynajmniej ta stara) sa 100% sprawne

jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to awaria biosu lub plyty glownej

-reset biosu tez nic nie dal oczywiscie.
  • Poziom 11  
    Witam
    Z tego co widze to problem tkwi w płycie głównej lub procku:( ( a takie rzeczy już widziałem ) Więc jeśli jest gwarancja to sklep,jeśli nie to pozostaje podmiana najpierw procek a potem wiadomo.
    Pozdo
  • Poziom 10  
    wlasnie sie wybieram do sklepu, jak wroce napisze co mi sie udalo zdzialac
  • Poziom 10  
    juz wiem ze padla plyta glowna.
    tzn nie padla a martwa dostalem :(
    teraz rtrzeba reklamowac
    pozdrawiam
    Goliat
    Moderowany przez TONI_2003:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!