logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Bojler cieknie z grzałki. Jaki patent na szczelne przykręcenie.

puchan 18 Lis 2020 18:46 6786 5
REKLAMA
  • #1 19053158
    puchan
    Poziom 14  
    Posty: 862
    Pomógł: 2
    Ocena: 97
    Jak w temacie. Przez 3 dni kapało w tempie 1 kropla na kilka godzin. Potem przestało. Bałem się, że puściło klejenie poxipolem z zimy. Okazało się, że złącza grzałki (oba) pokryte są rdzą, kamieniem, tak że nie widać gwintów. Styki oczyściłem i na razie działa ale pewnie czeka mnie wymiana grzałki. I teraz pytanie: jest jakiś patent na szczelne wkręcenie takiej grzałki? Temat wraca u mnie co parę lat. Raz się przykręci dobrze, raz nie. Czy to zależy od producenta grzałek? Jak kupuję grzałkę to mam najczęściej zakrętkę i jedną uszczelkę na złącze. Zawsze taką sztywniejszą, czerwoną. Daję ją od wewnątrz. Ale jak zamówiłem swego czasu zestaw naprawczy z Elektrometu to tam były po dwie uszczelki na złącze i to czarne, gumowe. Jakie uszczelki byłyby tu najlepsze i ile? Można je kupić osobno i jak to się fachowo nazywa? Mam już trochę tych grzałek i nie potrzebuję więcej ale z uszczelkami problem.
  • REKLAMA
  • #2 19053248
    78db78
    Poziom 43  
    Posty: 10549
    Pomógł: 1794
    Ocena: 3234
    Żeby nie ciekło dekiel musi być dobrze oczyszczony z rdzy i kamienie powierzchnia czysta i równa bez wżerów jeśli takie ma do wymiany razem z grzałka. , uszczelkę się daje od strony wnętrza bojlera a nie na zewnątrz. Jak już to silikon a nie poxipol. Uszczelkę z kręgielitu kupisz w sklepie hydraulicznym albo z uszczelnieniami technicznymi.
  • REKLAMA
  • #3 19053268
    puchan
    Poziom 14  
    Posty: 862
    Pomógł: 2
    Ocena: 97
    78db78 napisał:
    Żeby nie ciekło dekiel musi być dobrze oczyszczony z rdzy i kamienie powierzchnia czysta i równa bez wżerów jeśli takie ma do wymiany razem z grzałka. , uszczelkę się daje od strony wnętrza bojlera a nie na zewnątrz. Jak już to silikon a nie poxipol. Uszczelkę z kręgielitu kupisz w sklepie hydraulicznym albo z uszczelnieniami technicznymi.


    OK, ale w zestawie Elektrometu były dwie uszczelki na jedno wyjście grzałki. A jak kupuje się grzałki osobno to przeważnie jest jedna i że od wew. to wiem. Pytanie czy uszczelka dodatkowa od zewnątrz coś daje. Poxipolem kleiłem zbiornik wcześniej, nie uszczelniałem.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 19058153
    puchan
    Poziom 14  
    Posty: 862
    Pomógł: 2
    Ocena: 97
    78db78 napisał:
    Uszczelka na zewn nic nie da woda pocieknie po gwincie, chyba, że jakaś gumowa i sie zaciśnie ale to loteria.


    No tak ale przy gumowych może właśnie dociska do gwintu. Tak mam w komplecie do innego bojlera od producenta. Podesłali komplet z kryzą i grzałka jest tam już wkręcona i ma gumowe uszczelki z 2 stron. Jutro jednak spuszczę wodę i zobaczę co i jak. Teraz widzę znów kropla się pojawiła na jednej końcówce ale obie są całe w rdzy albo kamieniu. Dziwne, że obie. Tak jakby ciśnienie w wodociągach gdzieś tam podnieśli nawet na chwilę i puściło...
  • #6 19271298
    puchan
    Poziom 14  
    Posty: 862
    Pomógł: 2
    Ocena: 97
    Jednak gumowe muszą być. Do dziś sucho przy końcówkach grzałki. Te czerwone fibrowe może są i dobre ale na bardzo gładkie powierzchnie. U mnie wprawdzie kryza wyczyszczona z rdzy ale widać już pory w metalu.
REKLAMA