Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sat za free ???

marekmarecki 14 Oct 2005 21:27 17611 40
    marekmarecki
    Level 10  
    Witam!
    Mam pare pytań, może banalnych lecz jestem mało zorientowany w tej dziedzinie. Z góry proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :]
    Słyszałem, że można odbierać kodowane programy posiadając odpowiedni sprzęt ?! Ja mam jakiś talerz i stary konwenter i nic więcej. Co musiałbym dokupić? Chyba taki podwójny konwenter (żeby ściągał 2 satelity od razu), jakiś tuner dobry i co jeszcze ? Dodatkowo chciałbym te programy rozgałęzić na dwa TV. Czy jest taka możliwość ?
    Przydałyby się jakieś programy w domu oprócz 1-ki, 2-ki i Polsatu.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    joger.js
    Level 23  
    a wiec jeżeli chcesz odbierać dwa sygnały to musisz kupic specjalny konwerter albo kolejny konwerter i tak sie bawić z nimi bo trzeba je ustawić a co do odbierania tych kanałów to jak narazie możesz zapomnieś oprócz polsatu bo jak narazie jest jeszcze nie zablokowany bo ostatnio poblokowali wszystko jakiś nowy system czy jakoś tak tak wiec trzeba poczekać aż hekarzy riozkoduja ale to troche potrwa :)
    marekmarecki
    Level 10  
    Hmm no to mnie zmartwiłeś myślałem, że jakoś da się to shakować:cry: Czyli o syfrze i Vizi mogę zapomnieć :?: Ale gdybym sobie kupił jakiś sprzęt dobry to mogę mieć Pulsat i jak by się pojawił jakiś soft (czy coś takiego) to mogę mieć i tamte :?:
    marekmarecki
    Level 10  
    A jakie są dobre lub b. dobre tunery o dużych możliwościach i jaka jest mniej więcej ich cena :?: Przypomnę tylko, że cały czas szukam czegoś co potem ewentualnie mogłoby pomóc w rozdzieleniu sygnału na 2 TV (jak wogóle tuner ma coś w tym temacie do powiedzenia).
  • Helpful post
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    Dobe tunery to tunery na bazie LINUXA - czyli d-box2 (ok 400-600zł), dreamboxy 5620s (ok 700-800zł) 7000s i 7020 (ok 1500 wzwyż)
    marekmarecki
    Level 10  
    A tak na "chłopski rozum" to czym one się różnią :?:
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    Tym, że mają swój system operacyjny to taki malutki komputer :)
    Preskaler
    Level 39  
    Dwa telewizory możesz wysterować każdym tunerem (prawie) tylko na obu MUSISZ oglądać ten sam program! Jeśli chcesz niezależnie oglądać różne programy to trzeba dwa tunery, podwójny konwerter, dwa kable i ew. przełączniki (jeśli z dwóch satelit).
    frodo
    Level 10  
    A czy z tunerem Pioneer 3016 da się coś zrobić?
    marekmarecki
    Level 10  
    Czyli nie ma jakiegoś rozdzielacza sygnałów na dwa TV z jednego tunera (różne programy) :?: A np. kablówka nie działa na podobnej zasadzie :?: Tam chyba nie mają oddzielnego tunera dla każdego użytkownika :!: :?:

Czy jest możliwość ściągania sygnału z dwóch satelit (Hotbird i Astra) z jednego talerza :?:

Jaki byscie mi polecili tuner (cenowo w granicach rozsadku) z duzymi mozliwosciami :?:
    nadir11
    Level 21  
    Quote:
    Czy jest możliwość ściągania sygnału z dwóch satelit (Hotbird i Astra) z jednego talerza

tak, np. 2 konwertery + diseqc
    Quote:
    Jaki byscie mi polecili tuner (cenowo w granicach rozsadku) z duzymi mozliwosciami

dbox2 nokia
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    Wczoraj dorwałem taką Nokie 2xIntel AVIA 600 z multicamem, z radiatorami a nawet z wentylatorem za 380zł :P W pełni sprawna, żadna przeróbka :P

Także jak się poszuka to się znajdzie rodzynka ;)
    marekmarecki
    Level 10  
    Słyszałem, że dobre są tunery FERGUSON-a. Co o nich sądzicie :?:

Cytat:
    Czy jest możliwość ściągania sygnału z dwóch satelit (Hotbird i Astra) z jednego talerza

tak, np. 2 konwertery + diseqc
    Co to takiego te DISEQC, i czy jet to drogie :?:
    nadir11
    Level 21  
    Quote:
    Słyszałem, że dobre są tunery FERGUSON-a. Co o nich sądzicie

jeżeli ferguson to od modelu 6018 w górę (tak żebyś miał przynajmniej czytnik kart)
    Quote:
    Co to takiego te DISEQC, i czy jet to drogie

zobacz TUTAJ
    elektronik000
    Level 19  
    Emulacja polsatu w celach edukacyjnych jeszce kilkanaście dni temu była możliwa teraz po wprowadzeniu nowego systemu kodowania Nagravision 2 już jest niemożliwa. Jedynym wyjście jest sharing.
    halif
    Level 26  
    Sharing Polsatu?? Pierwsze słyszę... Chyba że mówisz o sha na Cyfrze +
    wirustc
    Level 11  
    Jest jeszcze polsat sport, eurosport , eurosport2 (po polsku)
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    halif wrote:
    Sharing Polsatu?? Pierwsze słyszę...

Na dzień dzisiajszy jest to o dziwo możliwe, ale... tylko i wyłącznie na tunerach TRIPLE DRAGON. Jest to jedyny tuner na którym chodzi karta polsyfu :!:
    marcinus128
    Level 19  
    marekmarecki ale zastanow sie, zauwaz taka kwestie :
    - twoj czas na poszukiwanie... chwytow trickow etc.
    - kupiony sprzet
    i pare innych rzeczy, a moze sie okazac ze poogladasz 2 m-ce i ten sprzet po tym czasie juz nie bedzie dawal ci mozliwosci ogladania tych problemow...
    lub dalsze siedzenie nad... wczytywanie sie, dowiadywanie etc.
    czy to jest warte tego ogladania, nie taniej jest poprostu wziasc jakis abonamet czegos, jak juz chcesz cos ogladac ?
    tak mi sie wydaje

pozdrawiam
    halif
    Level 26  
    -MŁYNEK- wrote:
    Na dzień dzisiajszy jest to o dziwo możliwe, ale... tylko i wyłącznie na tunerach TRIPLE DRAGON. Jest to jedyny tuner na którym chodzi karta polsyfu :!:

Nie chce robić off-topa, poczytam sobie sam o tym więcej, ale powiedz mi, czy możliwy jest sharing tylko między Dragonami? Czy daje się to puścić w świat zgodnie z jakimiś standardami programów (np. zgodne z systemem serwera TCPGUI, albo coś). Tak swoją drogą to wiem, że na Dragonach można sharingować D+, ale nie słyszałem o P2C. Jesteś tego pewien?
    joger.js
    Level 23  
    marcinus ... ale to jest pójście na łatwizne :) a polak raczej nie chce mieć takiego zroziwązania ....
    nadir11
    Level 21  
    Quote:
    Tak swoją drogą to wiem, że na Dragonach można sharingować D+, ale nie słyszałem o P2C. Jesteś tego pewien?

też jestem zaskoczony, może kolega @młynek poda nam jakiegoś linka, bo coś mi się nie chce wierzyć? :)
    nadir11
    Level 21  
    thx @młynek, rzeczywiście interesujące :)
    -= Ra =-
    Level 12  
    Osobiscie Pomagalem przy robieniu N2 Polsatu do Triple Dragon, sharing jest mozliwy na Radegast emu, problem jest w tym ze emu to zostalo przystosowane do pracy glownie z Td . Tylko doglebna znajomosc budowy tego emu pozwala na odpalnie go na Dreambox. Gwoli informacji dla chetnych podam iz wlasciwie latwo mozna odpalic to emu na Gemini :)

Dodano po 2 [minuty]:

Na chwile obecna duza popularnoscia zaczyna sie cieszyc nowy tuner VisionNet 8000 s Ktory posiada mozliwosc tzw. Globalnego sharingu. Pic polega na tym ze servery stoja w krajach gdzie police niema wstepu na kazdy kanal przypisana jest 1 karta w zwiazku z tym teoretycznie ilosc userow jest ograniczona tylko przepustowoscia laczy , a moze siegac wrecz milionow. :)

Dodano po 1 [minuty]:

Na chwile obecna sa 3 servery i chodzi wlasciwie wszystko co jest dostepne na europejskim niebie.

Dodano po 4 [minuty]:

W chwili obecnej testuje ten tunerek i musze przyznac ze dziala to wrecz rewelacyjnie, notabene obsluga jego jest banalnie prosta. Probowalem np: doprowadzic do padu tunera poprzez przerywanie fleshowania / wylaczanie pradu, programu/ przyznaje ze nie udalo mi sie go uwalic. Globalny sharing dziala po skonfigurowaniu polaczenia z internetem wlasciwie od reki , tuner szuka serverow kilkanascie secund po czym mozna ogldac wszystko co jest dostepne :)
    wilde_hilde
    Level 19  
    wirustc wrote:
    Jest jeszcze polsat sport, eurosport , eurosport2 (po polsku)

W sumie tylko P SPORT mnie interesuje i Premiere (Sport).

Jeśli chodzi o ten 1 jest mozliwość?
    -= Ra =-
    Level 12  
    Quote:
    Jeśli chodzi o ten 1 jest mozliwość?

Coz tylko abo lub sharing.
    wilde_hilde
    Level 19  
    Rozumiem do sharingu trzeba miec jednak chyba:

stale łącze

PC (chyba nie najgorszy)

karta TV