Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Słuchawki Steelseries Arctis 1 - mikrofon nie działa

mmmx19 04 Dec 2020 19:49 10677 8
    mmmx19
    Level 3  
    Ostatnio kupiłem słuchawki Steelseries Arctis 1 i po podłączeniu okazało się, że nie działa w nich mikrofon. Mój komputer używa sterowników Realtek i wykrywa go jako urządzenie nagrywania. Mikrofon można odłączyć od słuchawek. Kiedy spróbowałem podłączyć mikrofon bezpośrednio do komputera poprzez złącze minijack to działał normalnie. Nie działa tylko jeżeli jest podłączony do słuchawek. Szukałem już jakiś ustawień w “Realtek Audio Console” ale nic tam nie znalazłem.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    wójtaszek
    Level 24  
    Piszesz tak zawile i nieskładnie,że chyba jedynie tobie samemu jest zrozumiała ta treść. Opisz zrozumiale co i jak robisz od samego początku w kolejnych etapach.

Podstawowe pytanie to jakie wtyki/ wtyk mają słuchawki? Podejrzewam że masz do czynienia z różnymi standardami wyprowadzeń.
    mmmx19
    Level 3  
    Mam słuchawki z jednym złączem minijack, ponieważ mikrofon jest odczepiany. Z tego co wyczytałem to takie złącze nazywa się combojack. Po podłączeniu słuchawek i włączeniu opcji "Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego" w ustawieniach sterownika Realtek same słuchawki dobrze działają (bez włączenia tej funkcji nie pokazuje mi żadnego urządzenia odtwarzania i nagrywania w ustawieniach dźwięku Windows). Mikrofon niestety nie wykrywa żadnego sygnału kiedy jest podłączony do słuchawek czyli tak jak powinno być. Działa on tylko jak jest podłączony bezpośrednio do komputera przez złącze minijack do mikrofonu.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    A masz pewność że w tym gnieździe do którego podłączasz mikrofon występuje napięcie polaryzacji - niezbędne do działania mikrofonu elektretowego?
    wójtaszek
    Level 24  
    Czyli wszystko się wyjaśniło wkładasz wtyk kompozytowy dla słuchawek i mikrofonu do wejścia słuchawkowego i oczekujesz poprawności funkcjonowania. Należy zastosować odpowiednią przejściówkę na gniazdo słuchawkowe i gniazdo mikrofonowe. Przyjrzałeś się posiadanemu wtykowi przy słuchawkach? Słuchawki Steelseries Arctis 1 - mikrofon nie działa
    mmmx19
    Level 3  
    Czyli rozumiem, że wystarczy kupić przejściówkę combojack z jednym wejściem na dwa złącza minijack
    wójtaszek
    Level 24  
    Wszytko wskazuje że tak.
    mmmx19
    Level 3  
    Niestety po zakupie przejściówki firmy "hama" dźwięk ze słuchawek staje się dźwiękiem mono, a mikrofon tylko powtarza to co wydaje głośnik.
    mmmx19
    Level 3  
    Okazało się, że wystarczyło tylko bardzo mocno wcisnąć wtyk i wszystko jest w porządku, słuchawki pracują poprawnie. Zamykam.