Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baofeng UV-9R-AMG - oprogramowanie

Lony001512 05 Dec 2020 16:26 660 4
    Lony001512
    Level 10  
    Czy ktoś wie, skąd mogę pobrać oprogramowanie do Baofenga UV-9R-AMG?
    Lony001512
    Level 10  
    Dzięki, działa :) A pytanko jeszcze mam do tego Baofenga UV-9R-AMG planuję kupić antenę (nie stacjonarną), bo ta fabryczna trochę słaba - budżet ok. 100 zł coś może polecacie?
    djbpm
    Level 22  
    A czego oczekujesz od tej anteny? jakie częstotliwości? jak ona ma pracować? Generalnie dołączone anteny są kiepskie, a wszędzie polecana zastępcza Nagoya NA771 to taka sama kupa. Słyszałem, że kiedyś te NA771 były ok, natomiast te co miałem okazję zmierzyć to stroiły gdzie chciały. Właściwie to jedyna dobra antena do ręczniaka jaką miałem okazję testować to RH660S i działała doskonale w paśmie 2m. Na pasmo 70cm nie miałem w ręce dobrej ręcznej anteny, natomiast bardzo dobrze działają yagi ATK5 oraz ATK10 Yagi to anteny raczej bazowe, choć są osoby, które chodzą z nimi po górach i robią łączności na 200km z 1W. Jak byłem kiedyś na górce, to wziąłem samochodową Diamond NR-770 z przejściówką do ręczniaka i działała w obu pasmach bardzo dobrze. Na fabrycznej ręczniakowej nie było po mnie śladu, na NR-770 raport 56 70km dalej z 5W, z 1W było 43.
    Jeszcze może być kwestia radia, bo Baofengi głuchną przy silnych sygnałach. Jak np idziesz na górkę, gdzie jest jakaś stacja nadawcza, to Baofengiem nie pogadasz.
    Lony001512
    Level 10  
    Ogólnie antena ma mi służyć do użytku domowego, powiem szczerze rozpoczynam zabawę z radiotelefonem. Co do częstotliwości to ogólnie 147-174 MHz :) Właśnie szukałem informacji na temat anten i natknąłem się właśnie na model RH660S i mam dylemat pomiędzy tą RH660S a AL-800, jakoś nie znalazłem porównania tych dwóch modeli. Ciekawe która lepsza i wydajniejsza by była.