Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zakup zmywarki AEG vs Bosch vs Siemens

Przemmoo77 31 Dec 2020 01:27 1200 4
SterControl
    Przemmoo77
    Level 3  
    Kończę budowę domu i nadszedł czas na zamówienie kuchni. Zdecydowałem się na okap Falmec, płytę i piekarnik AEG, natomiast mam wątpliwość co do zmywarki. Mam wytypowane 3:
    SN658X02UE
    SMV68UX04E
    fsk83717p

(Niestety nie mogę zamieszczać linków - dopiero co się zarejestrowałem)

Studio kuchenne, z którego korzystam ma dobre ceny AEG, ale trochę naczytałem się, że AEG nie umie w zmywarki, nie wiem czy to prawda. W starym mieszkaniu użytkuję wszystko od BSH - już 15 lat i sprzęt spisuje się na medal, ale podobno takich już nie robią. Jeśli powyższe propozycje nie spotykają się z Waszą aprobatą - prośba o inne sugestie. Budżet ok. 3 kPLN.
    Pralka, suszarka i lodówka jeszcze przede mną :-)
  • SterControl
  • Helpful post
    komandor64
    Level 25  
    Jak rozumiem zabudowa? Jaka szerokość? W droższych modelach zamiast czerwonej kropki na podłodze jako sygnalizacja pracy jest fikuśnie wyświetlany czas do końca cyklu ;). Zastanów się nad trzecim koszem na sztućce - weż tylko pod uwagę, że zajmuje trochę miejsca w pionie i na przykład nie wsadzisz wyższej szklanki na górny kosz.

Co nie kupisz i tak zapewne po 3-4 latach padnie pompa albo programator. Proponuję rozejrzeć się za opcją przedłużenia gwarancji na sprzęt.
  • SterControl
    Przemmoo77
    Level 3  
    Szerokość 60 cm, zabudowa - pełna integracja albo w przypadku BSH mogą być z panelami. Co do sprzętu AEG jest cały czas promocja - przedłużenie gwarancji do 5 lat przy zakupie do 31.01 co najmniej 3 sprzętów. Wszystkie moje typy mają 3 kosz i sygnalizację czasu do końca programu - to akurat dla mnie ważne.

Dodano po 2 [minuty]:

komandor64 wrote:
    Co nie kupisz i tak zapewne po 3-4 latach padnie pompa albo programator. Proponuję rozejrzeć się za opcją przedłużenia gwarancji na sprzęt.

Tego właśnie najbardziej się boję, opinia jest taka, że to sprzęt jednorazowego użytku, do czasu wygaśnięcia gwarancji. Podobno jest jakaś dyrektywa UE przeciwko "postarzaniu" produktów, ciekawe czy to działa?
  • Helpful post
    komandor64
    Level 25  
    Przeszło 10 lat pracuje w handlu AGD/RTV/IT - ile ja już widziałem ludzi, którym sprzęt padł chwilę po okresie gwarancji to włosów na głowie mało ;).

Najsensowniej jest kupić to co Ci odpowiada (wygląd, funkcję) i przedłużyć sobie gwarancję do tych 5 lat. Proponuje również nie szaleć z cenami w wyborze sprzętu - i tak będziesz korzystał z kilku podstawowych funkcji - reszta "ficzerów" to niepotrzebny dodatek.

Kolejna rzecz to warto się też dowiedzieć, jaka firma ubezpiecza sprzęt - żeby później hocków-klocków nie było w razie "W" ;).
    Przemmoo77
    Level 3  
    dziękuję, zakupiłem sprzęt AEG z 5 letnią gwarancją.