Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG Lavamat Turbo 14710 VIT - Woda w bębnie

ristofor 12 Jan 2021 00:13 2004 7
 • #1
  ristofor
  Level 10  
  Witajcie, w pralce AEG 14710 po zakończeniu prania woda prawidłowo jest odprowadzana, dopiero po jakimś czasie pojawia się woda w bębnie. Nigdzie nie widać przecieków. Muszę zamykać drzwiczki bo wody jest sporo i mogłaby wypływać na podłogę. Co może być przyczyną? Co sprawdzić po kolei?
 • #2
  Boryc2014
  Level 20  
  Sprawdź zawór doprowadzający wodę czy przypadkiem się nie przycina. Sprawdź czy pompka wypompowuje wodę do końca. Może być tak że albo czujnik albo programator do końca nie wypompowuje wody.
 • #3
  ristofor
  Level 10  
  Boryc2014 wrote:
  Sprawdź czy pompka wypompowuje wodę do końca. Może być tak że albo czujnik albo programator do końca nie wypompowuje wody.

  Jak sprawdzić tą pompkę i czujnik?
 • #4
  kecajk49
  Level 34  
  Zawory w pralce do wymiany.
  Jak sprawdzić?
  Zamknij po skończonym praniu zawór przyścienny do pralki i sprawdź po nocy czy woda pojawi się w pralce jeśli nie to wymień zawory.

  ...pod warunkiem że ten przyścienny "trzyma"! Może on też jest do wymiany jeśli woda przez noc napłynie do pralki pomimo że "był" zamknięty to jego też wymień!
 • #5
  ristofor
  Level 10  
  kecajk49 wrote:
  Zawory w pralce do wymiany.
  Gdzie te zawory są w pralce?

  Dodano po 1 [minuty]:

  kecajk49 wrote:

  Jak sprawdzić?
  Zamknij po skończonym praniu zawór przyścienny do pralki i sprawdź po nocy czy woda pojawi się w pralce jeśli nie to wymień zawory.
  Rozumiem że jeśli woda po nocy się pojawi to zawór do wymiany?
 • #6
  Kamil0219
  Level 17  
  Jeżeli w pustej pralce po czasie zbiera się woda, należy wymienić elektrozawór. Są na ten temat filmiki instruktażowe w Internecie.
  Jeśli woda napływa mimo zakręcenia zaworu przy ścianie - oznacza to, że ten zawór również przepuszcza i należy go także wymienić.
  Elektrozawór w pralce znajduje się w miejscu, w którym przykręcony jest wąż doprowadzający. Dostęp po odkręceniu górnego blatu.
  Oczywiście istnieje też prawdopodobieństwo zasysania wody z syfonu do którego podłączony jest odpływ. Jednak wtedy woda w pralce nie byłaby raczej czysta, a jej napływ tak jednostajny. Dla pewności (jeśli posiadasz syfon) możesz na próbę na jakiś czas zawiesić wąż odpływowy na przykład na wannę czy zlew.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie :D
 • #7
  ristofor
  Level 10  
  Woda nie jest czysta, a zapach wskazuje jakby pochodził z syfonu. Może to jest właściwy trop. Kamil0219 dziękuję Ci bardzo, jeśli to nie będzie ten problem to będę dopytywał.
 • #8
  Stefciu_B
  Home appliances specialist
  Kamil0219 wrote:
  Oczywiście istnieje też prawdopodobieństwo zasysania wody z syfonu do którego podłączony jest odpływ.

  Przed tym efektem powinien zabezpieczyć zawór zwrotny (piłka) w wężu zbiornik-filtr, a poza tym żeby nazbierał się cały zbiornik wody tym sposobem to w umywalce/zlewozmywaku woda musiałaby cały czas płynąć.
  Kamil0219 wrote:
  należy wymienić elektrozawór

  i tego się trzymajmy.