Meczylem sie dzisiaj 2h probujac uruchomic atmege. Nic nie bylo w niej zmieniane zadne fuse itd. Jak przyslala fabryka.
Podlaczylem jej zasilanie MISO,MOSI,SCK,GND,RESET w nadziei ze sie dogadamy ale nie... uzylem tej metody http://www.dontronics.com/dt006_programming.html
Bez rezultatu choc w podobny sposob bez przeszkod programowalem S8252. Korzystam z SPI na porcie B, jak dobrze kojarze portu E uzywa sie przy programatorach szeregowych podobnie jak PEN.
Sprawdzilem zasilania, podlaczenia itd, wszystko ok, kabel do kompa ma ok 30cm nie ekranowany (tasma) Zainstalowalem UserPorta sprawdzilem w bascomie adres LPT1 wszystko powinno grac, a on nawet nie rozpoznaje procka. Probowalem rownierz avrdudem z inna kabelkologia i tez nic... Proc jest nowy jako sample z Atmela...
Przerobilem na http://www.qsl.net/ba1fb/avrisp.gif
Mial dzialac z ponyprog ale nie robi
ciagle blad -24 brak urzadzenia.
Mario.
Podlaczylem jej zasilanie MISO,MOSI,SCK,GND,RESET w nadziei ze sie dogadamy ale nie... uzylem tej metody http://www.dontronics.com/dt006_programming.html
Bez rezultatu choc w podobny sposob bez przeszkod programowalem S8252. Korzystam z SPI na porcie B, jak dobrze kojarze portu E uzywa sie przy programatorach szeregowych podobnie jak PEN.
Sprawdzilem zasilania, podlaczenia itd, wszystko ok, kabel do kompa ma ok 30cm nie ekranowany (tasma) Zainstalowalem UserPorta sprawdzilem w bascomie adres LPT1 wszystko powinno grac, a on nawet nie rozpoznaje procka. Probowalem rownierz avrdudem z inna kabelkologia i tez nic... Proc jest nowy jako sample z Atmela...
Przerobilem na http://www.qsl.net/ba1fb/avrisp.gif
Mial dzialac z ponyprog ale nie robi
Mario.