Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłącznik światła wifi - piszczy

gruniu 10 Mar 2021 18:45 2475 8
    gruniu
    Level 18  
    Kupiłem na Ali wyłącznik światła na wifi, w systemie tuya.
    Problem w tym, że po załączeniu światła, wyłącznik ten piszczy.
    A może raczej trzeszczy, bo jakiś taki dziwny ten dźwięk.
    Co to może być? Da się to wyciszyć? Wyłącznik światła wifi - piszczy
    User removed account
    Level 1  
    gruniu
    Level 18  
    Trzeszczenie to, jest inne niż piszczenie cewki.
    Wlutuję inne kondensatory.
    Pomiędzy płytką z przyciskiem, a płytką podającą napięcie włożyłem kawałek szmaty i przestało trzeszczeć. Ale niestety na chwilę.
    Po ponownym rozłożeniu i złożeniu, szmaty już nie pomagają.
    michas
    Level 23  
    Tak to jest jak nie chce się wstać z kanapy żeby wyłączyć światło :)
    Sp33di
    Level 9  
    gruniu wrote:
    Też. Człowiek lubi być wygodny.
    Robię dom inteligenty

*automatyczny :D

Miałem podobne przejścia z piszczeniem. Coś mi na to pomogło - albo zamiana przewodów fazy i 0, albo odłączanie pralki z gniazdka dzięki której na uziemieniu miałem 40V.
    michas
    Level 23  
    Sp33di wrote:

albo odłączanie pralki z gniazdka dzięki której na uziemieniu miałem 40V.

To coś niedobrze z tym uziemieniem wzgl. czego mierzyłeś? Polecam się zainteresować się tym dla ochrony zdrowia domowników.

Pozdrawiam
    Michał
    tymotheus
    Level 2  
    Właśnie przed chwilą montowałem tego typu włącznik co masz na zdjęciu. Dwa problemy:
    -jak nie jest są włączone przyciski to piski wysokiej częstotliwości (znika po włączeniu obu włączników,
    -włacznik przestaje działać po kliknięciu przy wpiętych żarówkach energooszczędych/ledach - nie da się skonfigurować.

Problem drugi rozwiązałem tak: wpiąłem jedną klasyczną żarówkę - przestało wywalać włącznik. Skonfigurowałem
    zgodnie z instrukcją (aplikacja, 5 sek, wyszukanie, itd). Włącznik działał (tylko dalej piszczy przy wyłączeniu).
    Podmieniłem z powrotem żarówkę na energooszczędne i działa (nie wywala włącznika). Niestety dalej piszczy sam włącznik przy wyłączeniu.
    Żeby było śmieszniej jak wyłączę inteligentne żarówki z apki (przy włączonych włącznikach na ścianie) to nie piszczy.

Jakiś pomysł na rozwiązanie piszczenia?
    Problemem jest chyba zbyt duże napięcie (230) przy energooszczędnych. Na włączniku sugerowane 100W przy ledach i energooszczędnych.