Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł z laserem IR do analizy obrazów przy 120 fps na Raspberry Pi

ghost666 18 Jul 2021 23:53 756 0
 • Moduł z laserem IR do analizy obrazów przy 120 fps na Raspberry Pi
  Firma Magik Eye wypuściła na rynek moduł ILT Development Kit (DK-ILT001) dla Raspberry Pi, który zapewnia wykrywanie obiektów 3D z prędkością do 120 klatek na sekundę poprzez połączenie wejść z czujnika CMOS i strukturyzowanego lasera pracującego w podczerwieni (IR).

  Firma Magik Eye z siedzibą w Stamford w stanie Connecticut zaprezentowała przedpremierowo swój zestaw rozwojowy Invertible Light Technology (ILT) dla Raspberry Pi. Jest to oparty na technologii MagikEye system, skierowany obecnie do wybranej grupy programistów zajmujących się czujnikami 3D. Firma zapowiedziała, że niebawem nastąpi oficjalna premiera w cenie 99 dolarów.

  Zestaw rozwojowy ILT, znany również jako DK-ILT001, jest przeznaczony do zastosowań w czujnikach 3D, w których krytyczny jest szybki czas reakcji i możliwość szybkiej reakcji na dużą ilość obiektów, a jednocześnie, które wymagają kompaktowej obudowy. Zestaw może przechwytywać dane chmury punktów 3D dla celów do zastosowań takich jak robotyka.

  Moduł z laserem IR do analizy obrazów przy 120 fps na Raspberry Pi Moduł z laserem IR do analizy obrazów przy 120 fps na Raspberry Pi


  Podstawowy zestaw ma wymiary 44 mm x 24 mm x 16 mm; łączy w sobie prosty projektor laserowy na podczerwień ze standardowym czujnikiem obrazu CMOS, aby uzyskać możliwość obrazowania w 3D z prędkością nie mniejszą niż 120 klatek na sekundę po podłączeniu do Raspberry Pi. Inne zestawy MagikEye ILT w połączeniu z bardziej zaawansowanymi komputerami jednopłytkowymi mogą zapewnić prędkości akwizycji nawet do 600 fps.

  Technologia MagikEye ILT może pozwolić przezwyciężyć ograniczenia wielu czujników 3D, które „często mają problemy z takimi rzeczami, jak powierzchnie odbijające światło, białe ściany bez tekstury, jasne światło słoneczne, ciemne wnętrza i obiekty półprzezroczyste, takie jak okna” mówi Magik Eye. Technologia jest reklamowana ze względu na wysoką wydajność energetyczną i elastyczność pola widzenia (FoV).

  Moduł z laserem IR do analizy obrazów przy 120 fps na Raspberry Pi


  Zestaw DK-ILT001 wykorzystuje czujnik podczerwieni Magik Eye 850nm ILT001 3D, który ma klasyfikację laserową Eye Safety (IEC-60825) Class 1. Oparty na systemie Linux pakiet MkE SDK dla Pi dostarcza algorytmów, które łączą i kalibrują dane źródłowe. Oprogramowanie układowe jest w pełni otwarte, ale biblioteki wykonawcze MagikEye są zastrzeżone.

  Dostępny jest również pakiet MkE Sensory Discovery, który działa na komputerze z systemem Linux, Mac lub Windows podłączonym do Pi za pośrednictwem sieci LAN lub WiFi. DK-ILT001 obsługuje OpenCV, PCL, Open3D, ROS i Unity, a programiści mogą używać C++ i Pythona do tworzenia niestandardowych systemów wykrywania 3D.

  15-pinowy kabel MIPI-CSI łączy się z Raspberry Pi Zero W, 3B, 3B+ lub 4. Magik Eye zaleca dodanie radiatora lub wentylatora chłodzącego do Pi, który kontroluje i zasila moduł przez kabel przy napięciu 3,3 V. Moduł sensora zużywa typowo 0,6W.

  „Dzięki dużej prędkości, niskim opóźnieniom i doskonałej widoczności powierzchni z bliskiej odległości, programiści będą mieli teraz wspaniałe nowe narzędzie do wykrywania obiektów, prowadzenia i rozpoznawania gestów” powiedział Takeo Miyazawa, założyciel i dyrektor generalny MagikEye. „Cieszymy się, że programiści mogą teraz badać optymalne przypadki użycia dla aplikacji takich jak robotyka, które są naprawdę skuteczne w aplikacjach bliskiego zasięgu i łatwe w użyciu”.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/raspberry-pi-add-on-enables-120fps-3d-sensing-via-an-ir-laser/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10446 posts with rating 8804, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.