Witam wszystkich.
Ostatnio w mojej bramie pękła jedna ze sprężyn skrętnych. W miejscu gdzie kupowałem bramę zamówiłem komplet sprężyn. Sprężyny przyszły bardzo szybko, ale z uwagi na okres urlopowy i poumawiane montaże najbliższy możliwy termin wymiany dopiero za 7 dni. Dlatego też postanowiłem wymienić je samodzielnie i tu moje pytanie, czy ktoś mógłby podać procedurę wymiany sprężyn w bramie Unipro Wiśniowskiego?
Po wstępnych oględzinach, wychodzi na to, aby móc ściągnąć stare sprężyny muszę zdemontować wszystko to co jest przed nimi na wale, czyli bęben nawojowy na linkę oraz uchwyt okucia sprężyny z zapadką zabezpieczającą i to powinno pozwolić mi na ściągnięcie starej i założenie nowej sprężyny.
Następnie po przykręceniu okucia z zębatką, bębna nawojowego i naciągnięciu linki mogę przystąpić do naciągania sprężyny o podaną na tabliczce znamionowej ilość obrotów. Wszystkie czynności planuję wykonać na zamkniętej bramie (oczywiście z odłączonym od sieci napędem bramy). Czy są jeszcze jakieś czynności, które powinienem wykonać, zablokować lub odblokować jakieś zabezpieczenia/mechanizmy na czas demontażu/montażu sprężyn?
Ostatnio w mojej bramie pękła jedna ze sprężyn skrętnych. W miejscu gdzie kupowałem bramę zamówiłem komplet sprężyn. Sprężyny przyszły bardzo szybko, ale z uwagi na okres urlopowy i poumawiane montaże najbliższy możliwy termin wymiany dopiero za 7 dni. Dlatego też postanowiłem wymienić je samodzielnie i tu moje pytanie, czy ktoś mógłby podać procedurę wymiany sprężyn w bramie Unipro Wiśniowskiego?
Po wstępnych oględzinach, wychodzi na to, aby móc ściągnąć stare sprężyny muszę zdemontować wszystko to co jest przed nimi na wale, czyli bęben nawojowy na linkę oraz uchwyt okucia sprężyny z zapadką zabezpieczającą i to powinno pozwolić mi na ściągnięcie starej i założenie nowej sprężyny.
Następnie po przykręceniu okucia z zębatką, bębna nawojowego i naciągnięciu linki mogę przystąpić do naciągania sprężyny o podaną na tabliczce znamionowej ilość obrotów. Wszystkie czynności planuję wykonać na zamkniętej bramie (oczywiście z odłączonym od sieci napędem bramy). Czy są jeszcze jakieś czynności, które powinienem wykonać, zablokować lub odblokować jakieś zabezpieczenia/mechanizmy na czas demontażu/montażu sprężyn?