Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sagem MW3020 ciezki simlock

mahcin 29 Oct 2005 00:44 2246 14
    mahcin
    Level 27  
    urzylem infineon30xx ver 1.1 i 2.0 i nic:( za kazdym razem cos takiego:

Please insert the battery
    OK ... What do you want to do today?
    Sorry i cannot find the required data inside the flash

czym da sie sciagnac simlocka?
    mahcin
    Level 27  
    niestety, wyskakuje ze nie obsluzy:(
    tino2003
    Admin of GSM Group
    A więc minimum scr v14 i wtedy zrobisz w nim locka.
    pozdr
    mahcin
    Level 27  
    tzn ze nie ma nic czym za free moglbym zrobic?> mialem 2 szt, jeden poszedl drugi nie:(
    sim
    Level 28  
    Kodów we flashu nie ma, ale masz phone ID.
    Jeszcze tylko field 0 i 191 i wyliczysz kod.
    Spróbuj wejść do hot menu w celu odczytu fieldu 0 i 191 ew 5709.
    mahcin
    Level 27  
    okej, a czym wyliczyc?
    i jak wejsc do hot menu?
    arti123
    VIP Meritorious for electroda.pl
    podaj ID telefonu. oraz IMEI (field 0)dam kodzik do simlocka (field 191 wcale nie jest potrzebny)
    mahcin
    Level 27  
    Fuoriusem czytalem:

Firmware version: DI4,6J 020902 0927
    Field 0: 083A05083055205186
    Field 5709: D41C6264
    HashTable: 21

z gory dzieki, a jest cos darmowego do tych teli? czy jedyne wyjscie to zakup readera?
    dyziek@
    darmowe sa rozne, ale wydaje mi sie ze lepiej kupic za nie duze pieniadze (od 100zl) jakiegos scr i miec spokoj ;) a zwroci sie napewno
    time.greg
    Level 13  
    Zrobisz bez problemu tylko trzeba się troszkę pomęczyć. Potrzebne Ci jest: Phone ID, Field 0 i 191 oraz hashtable. Phone ID zczytasz programem infineon30xx (kodów z tej wersji tel. nie odczyta ale ID tak), hashtable już masz (21), wchodzisz w hotline menu (w załączniku masz program który wyliczy Ci kody dostępu) i tam odczytasz Field 0 oraz 191. Następnie dane trzeba wklepać do kalkulatora który wyliczy Ci kod (Ja używam - unlock software by logs - calculator - znajdziesz w necie lub jest w packu Universal Simlock Remover). Tą metodą żaden 30xx Ci się nie oprze :-)) Proste nie ? No więc nie załamuj się i do roboty - pozdrawiam.
    mahcin
    Level 27  
    dostalem sie do menu...i jak dalej odczytac fieldy? nie moge znalezc tej pozycji
    time.greg
    Level 13  
    Proszę Cię nie rań mnie. Dawno dawno temu jak robiłem pierwszą sztukę tego sagema to siedziałem nad tym draniem prawie 2 dni ale za to jaka była radocha jak w końcu mi się udało :-)) Pomęcz się troszkę i rusz głową a nie czekaj na gotowe solucje. Napisałem Ci wszystko krok po kroku.
    arti123
    heh..pomogę ci trochę , odpal sagem infineon, kodów nie odczytuj, jedynie kliknij get ID, powinno ci wyskoć ID telefonu. Wciśnij calc-tool, wpisz field 0, ID telefonu, ustaw na hash table 21, checksum lenght 3, mode crypt, w pole data wpisz 00,kliknij START, w polu result wyskoczy wartość fieldu 191 do odblokowania telefonu, odpal kalkulator windowsowy, widok profesjonalny, zaznacz hex wbij wynik, kliknij dec, i masz kod do simlocka, ot wszystko, więcej nic nie trzeba kombinować
    mahcin
    Level 27  
    dziękuję, a time.greg, proszę nie śmiej się ale chyba od tego jest forum by się konsultować i sobie pomagać, może i robiłeś mnóstwo sagemów, ja dopiero zaczynam, zaś mam za sobą mnóstwo siemensów i nokii bo w nich ogólnie siedzę, a solucja arti123 idealna, dzięki, szacuneczek, simlock ściągnięty