Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka IP Hiseeu Zoom 5x pobieranie nagrań

abiik 28 Sep 2021 11:49 207 1
Optex
    abiik
    Level 9  
    Dzień dobry,
    przeszukiwałem, ale trudno znaleźć na temat tej zabawki akurat takich wskazówek, których szukam.
    Posiadam kamerkę jak ww tytule. Kamera IP, z WIFI, LAN.

Kamerka z aliexpress:
    https://pl.aliexpress.com/item/4000113528726.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f8AxcJB

Zarządzana ze smartfona przez aplikację iCSee.
    Na komputer nie znalazłem odpowiedniego programu, więc zainstalowałem emulator androida BlueStacks i również iCSee - działa.

Prowadzę budowę domu, i na karcie SD kamery mam mnóstwo materiału wideo, z którego od czasu do czasu składam w przyspieszonym tempie jakieś epizody z powstawania domu. Problem w tym, że pobieranie materiału wideo z kamery odbywa się poprzez Internet, mimo, że kamerkę mam podłączoną z ruterem LTE kablem LAN (wifi kamery jest wyłączone). Mimo to do pobrania materiału musi być aktywne połączenie z internetem :) Rozłączając router z internetem nie połączymy się z kamerą, mimo, że kamera, jak i laptop są wpięte w ten sam router, więc niby ta sama sieć. Pobierany plik z kamery leci przez internet i wraca z powrotem - dramat. Kiedyś postanowiłem wyjąć kartę z kamery, aby odszukać pliki i przerzucić je na kompa, ale nie udało mi się to, bo najprawdopodobniej są one zapisane na karcie w jakimś formacie RAW kamery.

Ale może jednak jest sposób? Aby zamiast ssać ogromne ilości danych z kamery marnując transfer, odzyskać z karty te nagrania w całych plikach? Wydaje mi się, że są male szanse na jakiś konwerter z formatu RAW tej kamery do formatu wideo, ale trzeba pytać.

Z góry dzięki za wskazówki.
  • Optex
    Bródka

Level 42  
    abiik wrote:
    Rozłączając router z internetem nie połączymy się z kamerą, mimo, że kamera, jak i laptop są wpięte w ten sam router, więc niby ta sama sieć.

Łączysz sie po adresie lokalnym ?
    Bo z tego co widzę za pomocą serwerów pośredniczących bo w LET normlanie nie masz adresu publicznego wiec nie da się połączyć bezpośrednio z kamera od strony WAN