Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie siłowniki sterownik oraz regulator do podłogówki ?

pqalmz 14 Nov 2021 11:52 141 4
 • #1
  pqalmz
  Level 10  
  Witam.
  Proszę o polecenie zestawu do sterowania ogrzewaniem podłogowym.
  Potrzebuje dołożyć do rozdzielacza sterowanie podłogówką a dokładnie możliwość ograniczenia grzania w poszczególnych pomieszczeniach, ponieważ mam dużą różnice w temp domu parter (wszystko w podłogówce) piętro (grzejniki w pokojach) hydraulik robiący CO powiedział ze i tak ciepło z dołu pójdzie na górę więc nie trzeba montować dodatkowych regulatorów. Posiadam teraz jeden regulator temp który trzymam na górze ustawiony na 21 stopni gdy góra osiąga tą temperaturę na dole jest 23- 23.5, chcę mieć możliwość ustawienia (ograniczenia) działania podłogówki na dole budynku.
 • #2
  spinacz
  Level 40  
  Kolego ja w sumie nie znam się na ogrzewaniu, ale ostatnio montowałem i spinałem sterowanie podłogówką która była zrobiona na siłownikach Salus'a NC i regulatorów pokojowych WiFi z allegro z dwoma czujnikami. Czujnikiem w samym regulatorze który mierzy temperaturę powietrza i drugi czujnik zalany w podłogówce ułożony pomiędzy zasilaniem a powrotem pętli grzejnej. Podobno sprawdza się to idealnie i działa bez zarzutu, chodź podobno wiele osób twierdzi że podłogówką się nie steruję.
 • #3
  Przemko21
  Level 23  
  Jest sporo zestawów sterujących ogrzewaniem podłogowym.
  Ja jednak szedłbym w inną stronę. Jeżeli masz dwa obiegi grzewcze to łatwiej je wysterować na samym wejściu.
  Pytanie do Ciebie jak sterowana jest temperatura na podłogówce?
  Prawidłowo powinien być zawór trójdrożny. Najlepszym rozwiązaniem jest zawór trójdrożny z siłownikiem. Siłownik podpinasz pod sterownik zaworu z możliwością sterowania pogodowo i sprawa załatwiona ustawiając odpowiednią grzywą grzewczą dostosowaną do potrzeb.
 • #5
  Przemko21
  Level 23  
  Super. Dla mnie wystarczy wysterować zawór trójdrożny podłogówki. Jeżeli jest gazówka to również powinna chodzić na krzywej grzewczej (sugestia). Może kocioł daje za wysoką temperaturę.
  Zawór 3D całkowicie zamknięty powinien brać z powrotu. Zobacz jaka idzie temperatura jak jest zamknięty. Może serce jest źle ustawione. Na podłogówkę czasami wystarcza 25oC, czasami mniej, czasami więcej, to już kwestia instalacji, temperatury zewnętrznej i temperatury pokojowej jaką chcemy uzyskać.
  Ważna jest również kwestia przepływów na podłogówce oraz ustawienie mocy samej pompy obiegowej (może jest ustawiona za mocno). Tam gdzie przegrzewa można też delikatnie skręcić rotametr.
  Czasami wystarczy poświęcić czas, żeby wszystko dograć.
  Chcąc instalować system sterowania podłogówką to kwestia czy sterowniki pokojowe chcesz przewodowe czy bezprzewodowe.
  Mając miejsce przy rozdzielaczach instalujemy sterownik ogrzewania podłogowego, który musi mieć zasilanie. Później sterowniki przewodowe lub bezprzewodowe do każdego pokoju oraz elektrozawory do stref w rozdzielaczu.
  Co do mnie to uwielbiam taką zabawę ale polecam najpierw spróbować wysterować dobrze zawór 3D na zasilaniu,
  Firmy mające dobre sterowniki to Tech, Salus, Compit.