Szukałem w internecie jakiegoś w miarę prostego schematu małego nadajnika FM do rozpoczęcia tworzenia układów i wybrałem ten. Co sądzicie i jego stabilności i tendencji do tworzenia harmonicznych (których lepiej, żeby nie było)? Układ budowany oczywiście w celach edukacyjnych.
Źródło: http://electronics-diy.com/4-watt-fm-transmitter.php (wyczytałem w notach katalogowych 2N3866, że na wyjściu powinien mieć prawie 1 W, a nie 4 jak w linku).
1. Z jakiego punktu najlepiej wyprowadzić masę?
2. czy jeśli styki antenowe przylutuję do gniazda F i wkręcę do niego kabel antenowy 75 om, to będzie to dopasowane do anteny dipolowej (wyczytałem, że ich impedancja wynosi ~73 om, co nie jest [chyba] znaczącą różnicą)?
Źródło: http://electronics-diy.com/4-watt-fm-transmitter.php (wyczytałem w notach katalogowych 2N3866, że na wyjściu powinien mieć prawie 1 W, a nie 4 jak w linku).
1. Z jakiego punktu najlepiej wyprowadzić masę?
2. czy jeśli styki antenowe przylutuję do gniazda F i wkręcę do niego kabel antenowy 75 om, to będzie to dopasowane do anteny dipolowej (wyczytałem, że ich impedancja wynosi ~73 om, co nie jest [chyba] znaczącą różnicą)?