logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dostępność interaktywnej mapy podstacji trakcyjnych kolejowych

globalinfo 13 Sty 2022 18:02 1980 17
REKLAMA
  • #1 19818165
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    Witam,
    Czy istnieje może interaktywna mapa podstacji trakcyjnych kolejowych lub jakaś dostępna wersja?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 19818509
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    Nie wiem czy dostępna jest mapa, ale na pewno jest lista PT z adresami i współrzędnymi geograficznymi:
    Link
  • REKLAMA
  • #3 19818518
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    zbich70 napisał:
    Nie wiem czy dostępna jest mapa, ale na pewno jest lista PT z adresami i współrzędnymi geograficznymi:
    Link

    To widziałem, przydałaby się jednak mapa.
  • REKLAMA
  • #4 19818566
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    globalinfo napisał:
    przydałaby się jednak mapa.
    Mając współrzędne można stworzyć własną mapę, np. jako pinezki w Google Earth.
  • #5 19818719
    Justyniunia
    Poziom 36  
    Posty: 4197
    Pomógł: 396
    Ocena: 1320
    Zapytaj na forum kolejowym, tam takie warianty siedzą, że dostaniesz oprócz mapy jeszcze tysiąc fotek każdej podstacji.
  • #6 19819115
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    Justyniunia napisał:
    Zapytaj na forum kolejowym, tam takie warianty siedzą, że dostaniesz oprócz mapy jeszcze tysiąc fotek każdej podstacji.
    Coś mało aktywne to forum.
  • #7 19819131
    Justyniunia
    Poziom 36  
    Posty: 4197
    Pomógł: 396
    Ocena: 1320
    Spróbuj tu:
    forum.modelarstwo.info
  • #8 19819144
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    Justyniunia napisał:
    Spróbuj tu:
    forum.modelarstwo.info

    Zadałem pytanie ale też mi się wydaje, że mało aktywne to forum.
  • #9 19820225
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    globalinfo napisał:
    przydałaby się jednak mapa
    zbich70 napisał:
    Mając współrzędne można stworzyć własną mapę, np. jako pinezki w Google Earth.
    Proszę. 15 minut roboty. ;)
    Załączniki:
    • Podstacje.zip (13.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 19820498
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    zbich70 napisał:
    globalinfo napisał:
    przydałaby się jednak mapa
    zbich70 napisał:
    Mając współrzędne można stworzyć własną mapę, np. jako pinezki w Google Earth.
    Proszę. 15 minut roboty. ;)


    Dziękuję bardzo. :spoko: :please: :sm9:
    Aż na takim poziomie nie jestem, aby sobie z tym dać radę.
  • REKLAMA
  • #11 19820570
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    globalinfo napisał:
    Aż na takim poziomie nie jestem, aby sobie z tym dać radę.
    Ale z czym dać radę? Jak stworzyć taką mapkę, czy ją przeglądać? Bo mam nadzieję, że zaczytanie i przeglądanie w Google Earth nie jest problemem?
  • #12 19820575
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    zbich70 napisał:
    globalinfo napisał:
    Aż na takim poziomie nie jestem, aby sobie z tym dać radę.
    Ale z czym dać radę? Jak stworzyć taką mapkę, czy ją przeglądać? Bo mam nadzieję, że zaczytanie i przeglądanie w Google Earth nie jest problemem?

    Jak stworzyć taką mapkę?
  • #13 19820654
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    globalinfo napisał:
    Jak stworzyć taką mapkę?
    Podstawą jest plik pdf z #2. Jest w formacie tekstowym, nie rastrowym, więc można go przekonwertować do Excela, nawet on-line.
    Jak już masz te dane, to dalej kwestia zapoznania się ze strukturą plików KML i wygenerowania wiersza tekstu dla jednego punktu. Ja to zrobiłem w Excelu.
    Potem metodą kopiuj/wklej, a raczej przeciągnięcia, tworzysz potrzebną ilość takich wierszy. Jak chcesz, to mogę podrzucić arkusz.
    Wklejasz to do pliku *.txt, zmieniasz rozszerzenie na *.kml i gotowe.

    PS. Tą metodą kleciłem kiedyś mapkę sieci 110kV i wzwyż: Link
    Tamten temat już porzuciłem, ale przy okazji tego tematu o mapie podstacji trakcyjnych, przynajmniej sprawdziłem ile jeszcze z tego pamiętam. ;)
  • #14 19823436
    DRAKE122
    Poziom 11  
    Posty: 4
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    zbich70 napisał:

    Jak już masz te dane, to dalej kwestia zapoznania się ze strukturą plików KML i wygenerowania wiersza tekstu dla jednego punktu. Ja to zrobiłem w Excelu.
    Potem metodą kopiuj/wklej, a raczej przeciągnięcia, tworzysz potrzebną ilość takich wierszy. Jak chcesz, to mogę podrzucić arkusz.
    Wklejasz to do pliku *.txt, zmieniasz rozszerzenie na *.kml i gotowe.


    Witam, mógłbym prosić o podesłanie takiego arkusza? Bardzo mnie to zainteresowało. Ja robiłbym to poprzez Qgis, ale widzę, że można to zrobić szybciej i sprawniej.
    Będę bardzo wdzięczny.
  • #15 19823522
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    DRAKE122 napisał:
    Witam, mógłbym prosić o podesłanie takiego arkusza?
    Oczywiście.
    Załączniki:
    • Podstacje_trakcyjne.xlsx (102.99 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #16 19824914
    globalinfo
    Poziom 13  
    Posty: 430
    Pomógł: 1
    Ocena: 29
    zbich70 napisał:
    globalinfo napisał:
    Jak stworzyć taką mapkę?
    Podstawą jest plik pdf z #2. Jest w formacie tekstowym, nie rastrowym, więc można go przekonwertować do Excela, nawet on-line.
    Jak już masz te dane, to dalej kwestia zapoznania się ze strukturą plików KML i wygenerowania wiersza tekstu dla jednego punktu. Ja to zrobiłem w Excelu.
    Potem metodą kopiuj/wklej, a raczej przeciągnięcia, tworzysz potrzebną ilość takich wierszy. Jak chcesz, to mogę podrzucić arkusz.
    Wklejasz to do pliku *.txt, zmieniasz rozszerzenie na *.kml i gotowe.

    PS. Tą metodą kleciłem kiedyś mapkę sieci 110kV i wzwyż: Link
    Tamten temat już porzuciłem, ale przy okazji tego tematu o mapie podstacji trakcyjnych, przynajmniej sprawdziłem ile jeszcze z tego pamiętam. ;)


    Dziękuję super sprawa, teraz to już jest to proste. :please:
  • #17 20138659
    wieslawniemyski
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Dzień dobry,
    a może ktoś posiada taki plik z kabinami sekcyjnymi ?
  • #18 20138866
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17154
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6617
    wieslawniemyski napisał:
    a może ktoś posiada taki plik z kabinami sekcyjnymi ?
    Narysuj swój. Kabiny sekcyjne są mniej-więcej w połowie odległości pomiędzy podstacjami.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy dostępności interaktywnej mapy podstacji trakcyjnych kolejowych. Użytkownicy wskazują, że nie ma dostępnej mapy, ale istnieje lista podstacji z adresami i współrzędnymi geograficznymi. Sugerują stworzenie własnej mapy w Google Earth na podstawie tych danych. Inni użytkownicy polecają zapytanie na forach kolejowych, gdzie można uzyskać więcej informacji i zdjęć podstacji. Pojawia się również propozycja stworzenia mapy w formacie KML z wykorzystaniem pliku PDF z danymi. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami w konwersji danych i oferują pomoc w stworzeniu arkusza do generowania mapy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA