Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mapa kolejowych podstacji trakcyjnych.

globalinfo 13 Jan 2022 18:02 525 15
    globalinfo
    Level 13  
    Witam,
    Czy istnieje może interaktywna mapa podstacji trakcyjnych kolejowych lub jakaś dostępna wersja?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    zbich70
    Level 42  
    Nie wiem czy dostępna jest mapa, ale na pewno jest lista PT z adresami i współrzędnymi geograficznymi:
    Link
    globalinfo
    Level 13  
    zbich70 wrote:
    Nie wiem czy dostępna jest mapa, ale na pewno jest lista PT z adresami i współrzędnymi geograficznymi:
    Link

To widziałem, przydałaby się jednak mapa.
    zbich70
    Level 42  
    globalinfo wrote:
    przydałaby się jednak mapa.
    Mając współrzędne można stworzyć własną mapę, np. jako pinezki w Google Earth.
    globalinfo
    Level 13  
    Justyniunia wrote:
    Zapytaj na forum kolejowym, tam takie warianty siedzą, że dostaniesz oprócz mapy jeszcze tysiąc fotek każdej podstacji.
    Coś mało aktywne to forum.
    globalinfo
    Level 13  
    Justyniunia wrote:
    Spróbuj tu:
    forum.modelarstwo.info

Zadałem pytanie ale też mi się wydaje, że mało aktywne to forum.
    zbich70
    Level 42  
    globalinfo wrote:
    przydałaby się jednak mapa
    zbich70 wrote:
    Proszę. 15 minut roboty. ;)
    globalinfo
    Level 13  
    zbich70 wrote:
    globalinfo wrote:
    przydałaby się jednak mapa
    zbich70 wrote:
    Proszę. 15 minut roboty. ;)

Dziękuję bardzo. :spoko: :please: :sm9:
    Aż na takim poziomie nie jestem, aby sobie z tym dać radę.
    zbich70
    Level 42  
    globalinfo wrote:
    Ale z czym dać radę? Jak stworzyć taką mapkę, czy ją przeglądać? Bo mam nadzieję, że zaczytanie i przeglądanie w Google Earth nie jest problemem?
    globalinfo
    Level 13  
    zbich70 wrote:
    globalinfo wrote:
    Ale z czym dać radę? Jak stworzyć taką mapkę, czy ją przeglądać? Bo mam nadzieję, że zaczytanie i przeglądanie w Google Earth nie jest problemem?

Jak stworzyć taką mapkę?
    zbich70
    Level 42  
    globalinfo wrote:
    Jak stworzyć taką mapkę?
    Podstawą jest plik pdf z #2. Jest w formacie tekstowym, nie rastrowym, więc można go przekonwertować do Excela, nawet on-line.
    Jak już masz te dane, to dalej kwestia zapoznania się ze strukturą plików KML i wygenerowania wiersza tekstu dla jednego punktu. Ja to zrobiłem w Excelu.
    Potem metodą kopiuj/wklej, a raczej przeciągnięcia, tworzysz potrzebną ilość takich wierszy. Jak chcesz, to mogę podrzucić arkusz.
    Wklejasz to do pliku *.txt, zmieniasz rozszerzenie na *.kml i gotowe.

PS. Tą metodą kleciłem kiedyś mapkę sieci 110kV i wzwyż: Link
    Tamten temat już porzuciłem, ale przy okazji tego tematu o mapie podstacji trakcyjnych, przynajmniej sprawdziłem ile jeszcze z tego pamiętam. ;)
    DRAKE122
    Level 2  
    zbich70 wrote:

Jak już masz te dane, to dalej kwestia zapoznania się ze strukturą plików KML i wygenerowania wiersza tekstu dla jednego punktu. Ja to zrobiłem w Excelu.
    Potem metodą kopiuj/wklej, a raczej przeciągnięcia, tworzysz potrzebną ilość takich wierszy. Jak chcesz, to mogę podrzucić arkusz.

Witam, mógłbym prosić o podesłanie takiego arkusza? Bardzo mnie to zainteresowało. Ja robiłbym to poprzez Qgis, ale widzę, że można to zrobić szybciej i sprawniej.
    Będę bardzo wdzięczny.
    globalinfo
    Level 13  
    zbich70 wrote:
    globalinfo wrote:
    Jak stworzyć taką mapkę?
    Podstawą jest plik pdf z #2. Jest w formacie tekstowym, nie rastrowym, więc można go przekonwertować do Excela, nawet on-line.

PS. Tą metodą kleciłem kiedyś mapkę sieci 110kV i wzwyż: Link
    Tamten temat już porzuciłem, ale przy okazji tego tematu o mapie podstacji trakcyjnych, przynajmniej sprawdziłem ile jeszcze z tego pamiętam. ;)

Dziękuję super sprawa, teraz to już jest to proste. :please: