Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG Landi, Honda - napięcie na sondzie LAMBDA

bobi2000 04 Lis 2005 13:57 1911 5
  • #1 04 Lis 2005 13:57
    bobi2000
    Poziom 10  

witam szanownych forumowiczów.
    czytam czytam i ... konkretnej odpowiedzi nie znalazłem :
    JAKIE POWINNO BYĆ NAPIĘCIE NA SONDZIE LAMBDA przy instalacji gazowej aby skład mieszanki gaz/powietrze był OPTYMALNY ??
    zakupiłem niedawno interfejs do komutera (mam LandiRenzo LCSA/1 - instalacja II generacji) i chcę wiedzieć jak powinna zachowywać się sonda lambda i jak ustawić czułość membrany na reduktorze (kręcąc taką śrubką), żeby osiągnąć najlepsze rezultaty !!
    jak powinny wyglądać napięcia, co trzeba ustawić i na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę ??
    proszę o pomoc ..

bobi

0 5
  • #2 04 Lis 2005 14:37
    jaceksu25
    Poziom 19  

napięcie powinno być takie jakie ustawi renomowany zakład montujący instalacje LPG - zapewniam, nie inne..

0
  • #3 04 Lis 2005 18:16
    Jacek79
    spec od auto-elektro

napiecie w przedziale 0-1V syganal w ksztalcie sinusoidy (do sprawdzenia za pomoca oscyloskopu)
    Srednie napiecie generowane mierzone w okresie np 20 s wynosic powinno ok 0,45-0,55V.
    dane sa dala sondy cyrkonowej 1V
    sonda platynowa posiada sygnal pradowy.

0
  • #4 05 Lis 2005 12:39
    bobi2000
    Poziom 10  

witam.
    troche sie rozczarowalem poziomem co niektorych :(
    - jaceksu25 : rozsmieszyles mnie ... lepiej nie udzielaj sie wiecej na forum ... nie umiesz pomoc - to sie nie odzywaj ...
    nie uwazam wydanie 50,- za pokreceniue srubka reduktora patrzac na dzialanie sondy lambda za dobrze wydane pieniadze - samemu bez problemu mozna to zrobic ... tylko trzeba wiedziec jak sie sonda powinna zachowywac ...
    jesli nie ma chetnych do pomocy - to trudno ... :(
    dodam tylko ze na gaie sonda u mnie oscyluje miedzy 0,20 a 0,80 - tam i spowrotem :) wg mnie jest ok ... ale jesli mozna - to prosze o podpowiedz ...

a panu : jaceksu25 - dziekujemy ...

pozdrawiam

0
  • #5 05 Lis 2005 13:52
    gumiś_rzesz
    Poziom 25  

Witam
    Troche przesadziles bo skladu mieszanki nie da sie ustalic na podstawie sondy do tego potrzebny jest analizator spalin i jaceksu25 ma racje jedz do dobrego gaziaza i ci to ustawi na ideal. A sonda powinna oscylowac o 0 do 1V to twoje 0.2 do 0.8 tez jest OK.
    POZDRAWIAM

0
  • #6 06 Lis 2005 16:29
    bobi2000
    Poziom 10  

ok.
    ale jesli moj instalator i serwisant gazu jeszcze nigdy analizatoa spalin nie odpalil (moze jedynie przy montazu) tylko zawsze komputer i spojrzenie jak sonda chodzi - no i 50,- trzeba zaplacic za taka regulacje ... to chyba lekka przesada ?? chyba ze mam sobie analizator kupic ??

wychodzi na to, ze interesuje ich tylko czy sonda dobrze chodzi - czy ustawienia srubek na reduktorze nie zaklucaja pracy membrany i reduktor daje gaz nie 'powodujac' ani zbyt bogatej mieszanki (w wyniku czego jest ok 1V na lambdzie i nie chce spadac) i zbyt ubogiej (gdzies niewiele > 0 V i nie chce rosnac)
    czy tak mam to rozumiec ??

bobi

0
  Szukaj w 5mln produktów