Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung D500 problem biały wyświetlacz prosze o pomoc.

kanio2 06 Lis 2005 09:35 13001 22
  • #1 06 Lis 2005 09:35
    kanio2
    Poziom 2  

Witam
    Problem zaczął się jakiś miesiąc temu jak użyłem innej ładowarki samsunga do naładowania baterii wtedy podczas rozmowy zawiesił mi sie tel. musiałem wyjąć baterie po włożeniu jej i prubie odpalenia telefonu na ekranie pojawiły się wszystkie kolory tęczy. Po tym znalazłem swoja oryginalna ładowarkę i podłączyłem pod telefon i o dziwo telefon ruszył, później miałem jeszcze ze dwie takie sytuacje. Ale ostatnio po całkowitym rozładowaniu telefonu i naładowaniu baterii pojawia sie juz tylko biały ekran. Czego to może być przyczyna?

0 22
  • #2 06 Lis 2005 18:22
    kanio2
    Poziom 2  

nikt nie pomoże?

0
  • #3 06 Lis 2005 20:53
    lexwon
    Poziom 2  

Napisz cos wiecej o tym bialym ekranie, czy telefon uruchamia sie mozna z niego korzystac, ale ekran jest bialy? Czy odpala sie ale zatrzymuje na bialym ekranie? W pierwszym przypadku stawiam na tasme laczaca LCD z plyta glowna, chociaz malo prawdopodobne ze usterka nastapila w takiej sytuacji. Co do drugiej wersji to zaczalbym od przefleszowania sluchawki. Powodzenia.

0
  • #4 06 Lis 2005 23:43
    AndRe
    Poziom 23  

Może to zbieg okolicznosci z tą ładowarką - naprawialem kulka szt. D500, za każdym razem uszkodzona była taśma LCD (ekran albo biały, albo jakieś krzaczki)

AndRe

0
  • #5 28 Gru 2005 11:21
    gonzo1
    Poziom 13  

witam ja mam ten sam problem bialy wyświetlacz i już czwartą taśme zmienioalem i nadal to samo gdy rozbiore tel to wszystko jest oki wyświetla wszystko po zlożeniu nadal jest bialy po kilku krotnej rozbiórce doszlem do tego że gniazdo do ktorego jest wpięta taśma jest zjechane gdy nim poruszam to tel świeci aż miło probowałem wszystkiego kleiłem taśmą i nic nie pomoglo teraz pytanie gdzie zdobyć takie gniazdo???

0
  • #6 04 Cze 2006 12:54
    Markus
    Poziom 14  

hey.

Spróbuj oblutowa do okoła LCD konektor, taśme wymień na złotą bo srebrne mają wadę, dobrze by było jak byś miał też nowe gąbeczki pod taśmę jak nie masz to może też użyć taśmy dwustronnej, na koniec koniecznie zaklej konektor taśmą to nie będzie pchać się syf i troche unierucomi taśmę i konektor.
    Częsta usterka w samsungach.

Pzdrawiam

0
  • #7 09 Sie 2006 19:31
    Fera
    Poziom 2  

To ja się podłączę do tematu :)
    Czy ktoś może mi krok po kroku napisać jak wymieć taśmę w Samsungu D500? Rozkręciłam go już, wyjęłam płytkę i co dalej? Muszę poodkręcać te małe śrubki pod płytką? I co dalej?
    W punkcie "serwisowym" liczą sobie 175 zł za wymianę, a nowa taśma kosztuje 13 zł. Uważam, że to złodziejstwo tyle brać za "robotę". Pomóżcie,proszę.

0
  • #8 09 Sie 2006 19:35
    matidanko6
    Poziom 27  

a masz sprzęcik żeby to naprawić

0
  • #9 09 Sie 2006 23:12
    Fera
    Poziom 2  

Hmm a co potrzeba mieć? Poza zestawem wkrętaków odpowiedniej wielkości?

0
  • #10 29 Sie 2006 10:40
    GieKa
    Poziom 11  

Fera napisał:

W punkcie "serwisowym" liczą sobie 175 zł za wymianę, a nowa taśma kosztuje 13 zł. Uważam, że to złodziejstwo tyle brać za "robotę". Pomóżcie,proszę.

Mogłabyś podać adres tego serwisu? Mam do wymiany wyświetlacz i szukam jakiegokolwie serwisu GSM a Krakowie.
    Moze ktos inny może podac namiary gdzie sie tego podejmą?

Dzięki.

0
  • #12 20 Wrz 2006 16:49
    rafzax
    Poziom 2  

Witam! Mam problemik z D500.
    Od pewnego czasu nie działał przycisk kierunkowy górny. Prawdopodobnie z powodu zabrudzenia spowodowanego dłuższym użytkowaniem (nie zalany). Kożystając z filmików dostępnych w necie rozebrałem "ustrojstwo" i wyczyściłem.
    Po złożeniu Martwy.
    Po podłączeniu pod ładowaczkę podświetla tylko dolną(numeryczną) klawiatukę.
    Wyświetlacz nie działa. Helpijcie co nie tak
    Czyżby taśma?
    Po założeniu tej nowej taśmy dalej źle. Albo działa dolna klawiatura albo wyświetlacz(tylko biały ekran)
    To która część będzie działać zależy od przyklejenia taśmy izolacyjnej, która jest naklejona na płytę gł w miejscu wpięcia tej taśmy łączącej obie części.
    Nie wie ktoś o co biega
    Przestaje to być zabawne!
    Nie wiem o co biega.
    Nie chodzi głos i nie podświetla górnej klawiatury
    Cała reszt świeci normalnie. Co z tego jak dalej ekran biały (po chwili szary).
    Żeczywiście jeden styk był w gnieździe zagięty(wyprostowałem), ale to chyba nie wszystko co go boli. Tą zieloną izolację wymieniłem na inną i nie wiem czy dać jakąś inną bo jakoś tak słabo przylega. Nie wiecie czy można tą izolację dać tak żeby okryć całe gniazdo na płycie gł. i wtyczkę ? poza biały pasek na taśmie
    I jeszcze jedno! od której strony taśmy zależy to czy świeci górna klawiatura czy dolna, bo ja już nie mam pojęcia powoli mnie trafia ten telefon!

-1
  • #13 22 Wrz 2006 08:38
    rafzax
    Poziom 2  

Jest tu ktoś ??
    Pomożecie Waszmościowie?

0
  • #14 22 Wrz 2006 09:22
    quell
    Poziom 17  

Albo trefna taśma, albo niedokładnie ją wpiąłeś albo uszkodziłeś taśmę lub gniazdo. Trzeba dardzo delikatnie i dokładnie założyć tasiemkę.
    Stawiam 99% na źle zamontowaną tasiemkę, pod warunkiem, że jest nowa i dobra.

0
  • #15 10 Gru 2006 18:24
    tytus1003
    Poziom 1  

Pomocy!!! HELP!! Mam samsunga d500 i kolory na wyswietlaczu sie zmieniaji i robi sie momentami bialy! Jesli ktos moze to prosze o rade co robic:(

0
  • #18 16 Mar 2007 17:16
    greg0rek
    Poziom 13  

proszę o pomoc.
    usterka polega na tym że jak włączę telefon to pojawiają się takie "szumy" tzn ekran jest coś jak zakłócenia w reklamie nowego operatora PLAY. ekran jest biały i sa na nim czarne kropki. jednak gdy telefon wyłącze i złoże go lekko dociskając to telefon działa prawie normalnie tzn są kolory.. trochę takie jakby nagle paleta miała 4096kolorów i są takie niewyraźne. byłem w serwisie i go zostawiłem, podobno wymieniali taśmy i to wyświetlacz jest zepsuty. zaproponowali mi że zrobią za 250zł ale jak powiediałem że to drogo i raczej nie bede go robił to od razu zaproponowali mi odkup, powiedziałem że nie bo kiedyś go może zrobie to powiedział mi że niech straci zrobią mi go za 200 zł bo wyświetlacze grogię są..... są drogie faktycznie.
    jednak zwracam się do ciebie o pomoc. co o tym sądicie?
    czy to może być zepsuty wyświetlacz? czy chcą mnie "przewałować"? jakie są objawy zepsutego wyświetlacza? nie jest on rozlany ani nic w tym stylu. ps jak bym chciał go odebrać bez naprawy to za "znalezienie usterki 50zł" coś mi tu nie pasuje...... Proszę o odpowiedźjak najszybciej pomoc nagrodzę punktami :)
    z góry dziękuję.
    ps. wiadomość podobną wtsłałem również na pw ale tak chyba będzie szybciej.
    z Góry wielkie dzięki

0
  • #19 06 Kwi 2007 14:21
    ossicw
    Poziom 15  

Witam, mam problem.
    rozebralem samsunga d500.
    pytanie brzmi czy w tym tel znajduje sie maly magnesik a jesli tak to gdzie on sie powinien znajdowac?
    bo nie wiem czy to z niego czy z innego uzadzenia.
    Prosze o pilna odpowiedz

0
  • #20 10 Kwi 2007 17:36
    rikens82
    Poziom 10  

Mam podobny problem z moim samsungiem dałem do serwisu gsm (komis)bo telefonik czasami gubił dzwięk w słuchawce poza tym aparacik sprawował sie idealnie. Przedstawiłem problem serwisantowi on rozebrał telefon rozpioł tasme i spowrotem włożył i tu zonk telefon nie zadziałał nie włączył sie pan serwisant powiedziła ze to napewno taśma.Do czego zmierzam powiedziano mi w serwisie ze koszt tasmy około 100 zł patrząc w necie są tasmy do D500 ale ich cena wacha sie do 20 do 30 zł czy pan serwisant czasami nie robi mnie w balona??????

0
  • #21 01 Paź 2007 02:51
    ossicw
    Poziom 15  

Umnie sie sprawa wyjasnila z magnesem,wyslalem do zaprzyjaznione firmy i go zlozyli,informuje w tym poscie ze telefon chodzil ,ale go wlasciciel uwalil po 3 miesiacach ,a z magnesem juz nie wnikalem!!
    Z mojej strony ja zamykam ta opcje w tym temacie!Nie te telefony do naprawy.Porazka!!!Pisze ten post ,bo robie juz porzadki.

0
  • #22 28 Paź 2007 11:48
    Karolciaaaa
    Poziom 1  

To ja sie dołączam do pytania :arrow::arrow::arrow: W mojej rozsuwanej nokii 6111 zepsuła się też chyba ta taśma LCD.Jak się wysuwa klawiature to podczas wysuwania jest takie jakby zacinanie.Ekran LCD jest cały biały :cry::cry::cry: .To problem z tą taśmą .Mam pytanie : Czy lepiej kupić tą taśme do nokii 6111 za 20 zł,czy lepiej iść do naprawy za 175 zł .Chyba lepiej samemu wymienić ???

0
  • #23 28 Paź 2007 12:02
    AxeMan
    Poziom 24  

Taśmą za 20 zł to się długo nie nacieszysz. Mówię tak po to, żebyś nie była rozczarowana po zamontowaniu.

1