Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw Passat B6 - Brak spryskiwaczy, zapalniczki, wycieraczki tył

robinhood10 25 Mar 2022 18:58 264 5
    robinhood10
    Level 10  
    Witam,
    Czy ma ktoś może pomysł dlaczego nie działają spryskiwacze przód i tył, wycieraczka tył oraz zapalniczka ? Bezpieczniki sprawdzone wszystkie, przekaźniki pod kierownicą podmienione i nic. Sygnał z manetki wychodzi, podmieniłem moduł pod kierownicą i na chwilę ruszyło i przestało. Błędy w module to 02398 - sterowanie pompy mycia tylnej szyby, 009 - przerwa/zwarcie z masą; 00156 - sterowanie pompa układu mycia szyb, 009 - przerwa/zwarcie z masą. Przed zauważeniem usterki, elektryk czyścił płytkę z przekaźnikami pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, oraz wymienił 3 przekaźniki w tej skrzynce. Ktoś ma może pomysł co jeszcze sprawdzić ?
    Pozdrawiam
    4jerry
    Level 27  
    Passat B5 to nie to samo co skoda citigo, ale przypadek był taki, że padła kostka stacyjki i objawy były identyczne. Wiem z autopsji.
    robinhood10
    Level 10  
    Sprawdzałem dzisiaj jeszcze wtyczkę z gniazda J i na 3 pinie jest napięcie, ale na gnieździe na przekaźnikach brak napięcia w ogóle, klakson działa. Czy może też być spowodowane jakimiś złym kodowaniem ?
    robinhood10
    Level 10  
    A ma ktoś schemat dokąd gdzie idą kable od bezpiecznika nr 40, 41, 42 od skrzynki bezpiecznikow w desce ? Dzisiaj wysprawdzem jeszcze raz po kolei i bezpieczniki dobre ale brak w nich napiecia.