Witam
Przywieziono mi ostatnio w.w. pralkę, która stała u znajomej nieużywana przez 2 lata. Przy pierwszym uruchomieniu pralka przeciekała, więc postanowiłem się jej dokładniej przyjrzeć. Odkręciłem pokrywę z góry i z tyłu, wyczyściłem filtr, bęben był z zewnątrz wilgotny, ale to chyba normalne? Po złożeniu podłączyłem pralkę do prądu i wywaliło główny bezpiecznik. Problem powtarzał się. W końcu jakoś udało mi się włączyć pralkę, działało wszystko jednak bardzo było czuć spaleniznę. Wezwałem serwisanta, a ten stwierdził że programator jest spalony i trzeba go wymienić. Sprawdziłem to sam, rozkręciłem programator i rzeczywiście plastik przy wejściu dwóch kabelków był przetopiony. Zaizolowałem je dodatkowo, jednak miałem problemy ze złożeniem programatora z powrotem. W końcu jakoś mi się udało, ale dość kiepsko zapisałm sobie prawidłowy układ kabelków. Po podłączeniu pralki niewątpliwie nic się już nie pali ale obawiam się że działa tylko pompa...
Silnik nie pracuje, nie wiem jak z grzałką. Ściągnąłem z tej strony schemat połączeń elektrycznych ale zupełnie go nie rozumiem... Czy po takim zwarciu na prawdę trzeba wymieniać progrator? Jeśli nie powiedzcie mi prosze jak podłączyć kabelki:?:
Przywieziono mi ostatnio w.w. pralkę, która stała u znajomej nieużywana przez 2 lata. Przy pierwszym uruchomieniu pralka przeciekała, więc postanowiłem się jej dokładniej przyjrzeć. Odkręciłem pokrywę z góry i z tyłu, wyczyściłem filtr, bęben był z zewnątrz wilgotny, ale to chyba normalne? Po złożeniu podłączyłem pralkę do prądu i wywaliło główny bezpiecznik. Problem powtarzał się. W końcu jakoś udało mi się włączyć pralkę, działało wszystko jednak bardzo było czuć spaleniznę. Wezwałem serwisanta, a ten stwierdził że programator jest spalony i trzeba go wymienić. Sprawdziłem to sam, rozkręciłem programator i rzeczywiście plastik przy wejściu dwóch kabelków był przetopiony. Zaizolowałem je dodatkowo, jednak miałem problemy ze złożeniem programatora z powrotem. W końcu jakoś mi się udało, ale dość kiepsko zapisałm sobie prawidłowy układ kabelków. Po podłączeniu pralki niewątpliwie nic się już nie pali ale obawiam się że działa tylko pompa...