logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206 1.4 benzyna maksymalna temperatura po paru minutach

Palaczek 29 Cze 2022 19:15 2544 7
REKLAMA
  • #1 20081031
    Palaczek
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam
    Chciałbym zapytać co może być przyczyną rośnięcia temperatury , kiedy odpale auto powoli podnosi się do 70~ stopni . Po 2-3 minutach temperatura wskakuje na czerwone pole i i napis Stop miga. Wymieniłem chłodnice, termostat , uszczelkę pod głowicą , obudowe termostatu , odpowietrzyłem go i dalej nic .
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 20081085
    pornus3
    Poziom 12  
    Posty: 34
    Pomógł: 3
    Ocena: 7
    A czujnik sprawdziłeś? Nigdzie o nim nie wspomniałeś. Wentylator się włącza? Vez tego też będzie się gotować.
  • #4 20081101
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 20081108
    Aleksander_01
    Poziom 43  
    Posty: 12672
    Pomógł: 1155
    Ocena: 3370
    Youri124 napisał:

    W 206, a moze i w innych peugeotach, w ten sposob jest sygnalizowana awaria drugiego biegu wentylatora. Jest to pierwsza rzecz do sprawdzenia, choc moze masz inny problem.

    Dokładnie o to chodzi, szukaj trzech przekaźników po lewej stronie wentylatora (zzieleniałe przewody przy przekaźnikach).
  • REKLAMA
  • #6 20081155
    Palaczek
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Sprawdziłem wentylator po odpaleniu kręci się przez pare sekund i przestaje działać i tu moje kolejne zapytanie jak to sprawdzić ?
  • REKLAMA
  • #7 20081180
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 20081619
    chadej
    Poziom 12  
    Posty: 125
    Pomógł: 5
    Ocena: 24
    mialem podobnie ale w scenic ii, problemem był źle odpowietrzony układ, odpowietrzenie go było cięzkie. W końcu zagrzałem silnik, i odkreciłem najwyzej połozony odpowietrznik, wywaliło nim zagotowany płyn i to o dziwo pomogło.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z Peugeot 206 1.4 benzyna, gdzie temperatura silnika szybko rośnie do czerwonego pola po kilku minutach od uruchomienia. Wymienione zostały chłodnica, termostat, uszczelka pod głowicą oraz obudowa termostatu, a także przeprowadzono odpowietrzenie układu. Użytkownicy sugerują sprawdzenie zewnętrznego termometru, czujnika temperatury, działania wentylatora oraz przekaźników. Wskazano również na możliwość problemu z odpowietrzeniem układu chłodzenia, co może prowadzić do przegrzewania silnika.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA