Witam, chciałem podpiąć licznik eastron sdm 72d-m po modbusie i utknąłem. Wiem że są to dwa rejestry 16bit które trzeba przekonwertować na 32bit np 30073 i 30074 teoretycznie będą odpowiadać za energię importowaną tylko nie bardzo wiem jak ugryźć to od strony fateka (funkcja 150 adres sterownika mam ogarnięte )