logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączanie licznika Eastron SDM72D-M do Fateka przez Modbus: konwersja rejestrów 32-bitowych

Sebus504 21 Lip 2022 10:15 873 13
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z podłączeniem licznika Eastron SDM72D-M do sterownika Fatek przez Modbus, szczególnie w kontekście konwersji dwóch 16-bitowych rejestrów (30073 i 30074) na jeden 32-bitowy. W odpowiedziach poruszono kwestie dotyczące ustawienia adresu startowego, rozmiaru danych oraz sposobu zapisu w rejestrze 32-bitowym. Użytkownik zauważył, że odczyty z licznika są niepoprawne, co może być związane z formatem danych. Wskazano również na konieczność zamiany starszego słowa z młodszym w kontekście Modbus. Użytkownik planuje przesyłać dane do panelu Weintek, ale na razie ogranicza się do podglądu w Fateku.
REKLAMA