Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NISSAN MURANO Z51 2.5 DCI 190 - NISSAN MURANO - rozszczelniona chłodnica automat

GALILEO_WARSZAWA 25 Jul 2022 23:14 180 2
    GALILEO_WARSZAWA
    Level 2  
    Witam. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w Murano 2.5 DCi diesel 190 KM model Z51, rocznik 2011. Chłodnica oleju skrzyni biegów się rozszczelniła, olej wyciekł, skrzynia przestała pracować. Chcę wymienić chłodnicę (znajduje się lewym przednim rogu przy nadkolu) i uzupełnić olej.
    I tu problem - skrzynia automatyczna w wersji diesel 2.5DCI 190KM jest zupełnie inna niż w Murano 3,5 benzyna. W wersji z silnikiem benzynowym posiada bagnet poziomu oleju w skrzyni. Łatwo dolać olej i sprawdzić poziom.
    W wersji z silnikiem Diesla bagnetu nie znalazłem. Nie widać żadnego otworu, którym można nalać olej do wymaganego poziomu. Pytanie do osób, które kiedyś uzupełniały olej w tej skrzyni - jak go najlepiej wlać i do jakiego poziomu? Czy jest jakaś fiszka serwisowa w tym temacie?

Przy dynamicznej wymianie oleju w skrzyni odmierzają poziom zlany i uzupełniają podobną objętość. Jednak co w przypadku gdy nie wiemy ile oleju ubyło? Jaki jest prawidłowy poziom? W Subaru Outbacku przy podobnym problemie udało się dolać olej do wymaganego poziomu (na pracującym silniku uzupełniamy aż do przelewu). Tu w Nissanie wszystko wygląda jak chińskie (albo francuskie).

Kolejne pytanie: czy producent przewiduje statyczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej w wersji diesla?

Olej jaki wskazał serwis do tej skrzyni to Nissan At-Matic S Fluid KE90899933. Jeśli ktoś stosował inny to proszę o rekomendację.
    Wstawiam zdjęcie skrzyni biegów od strony lewego koła i od spodu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    NISSAN MURANO Z51 2.5 DCI 190 - NISSAN MURANO - rozszczelniona chłodnica automat NISSAN MURANO Z51 2.5 DCI 190 - NISSAN MURANO - rozszczelniona chłodnica automat
    piachu1994
    Level 38  
    GALILEO_WARSZAWA wrote:

Przy dynamicznej wymianie oleju w skrzyni odmierzają poziom zlany i uzupełniają podobną objętość. Jednak co w przypadku gdy nie wiemy ile oleju ubyło? Jaki jest prawidłowy poziom?

Nie wiem skąd takich bzdur się dowiedziałeś. Podczas wymiany dynamicznej i tak mechanik sprawdza w nocie katalogowej ile oleju wchodzi.
    GALILEO_WARSZAWA
    Level 2  
    Według serwisu wchodzi 7L oleju łącznie, co nie zmienia faktu, że jakoś trzeba ten poziom sprawdzić. Jak?