Witam! wiem ze temat sie juz przewijal milion razy ale... sami wiecie.
mam nastepujacy problem: mam laptopa jest to gericom webgine per4mance 2030 xl. orginalna bateria w nim byla li-ion 5,5Ah 11,1V. przy nie udanej probie rozebrania uwalilem elektronike. ostatnio kupilem na allegro baterie do innego modelu, 10.8V 4,5Ah ni-mh.
sprawdzalem ogniwa, naladowalem je poza lapkiem i przy zwarciu kazde ogniwo daje ponad 20A , problem polega na tym ze jak wloze ta baterie do laptopa to laduje sie do 56% wskaznik spada dosc szybko okolo 3% na minute. Program batterymon pokazuje ze bateria ma pojemnosc orginalna 4500 a teraz ma 3892, chcialbym przeprogramowac eeprom
W elektronice siedzi BQ2040 i 24C02. kupilem nowy eeprom i chcialbym wgrac do niego nowa zawartosc. prosze o polecenie mi dobrego i prostego w budowie programatora. I czy warto wogole regenerowac ta baterie.
z gory dziekuje i pozdrawiam
mam nastepujacy problem: mam laptopa jest to gericom webgine per4mance 2030 xl. orginalna bateria w nim byla li-ion 5,5Ah 11,1V. przy nie udanej probie rozebrania uwalilem elektronike. ostatnio kupilem na allegro baterie do innego modelu, 10.8V 4,5Ah ni-mh.
sprawdzalem ogniwa, naladowalem je poza lapkiem i przy zwarciu kazde ogniwo daje ponad 20A , problem polega na tym ze jak wloze ta baterie do laptopa to laduje sie do 56% wskaznik spada dosc szybko okolo 3% na minute. Program batterymon pokazuje ze bateria ma pojemnosc orginalna 4500 a teraz ma 3892, chcialbym przeprogramowac eeprom
W elektronice siedzi BQ2040 i 24C02. kupilem nowy eeprom i chcialbym wgrac do niego nowa zawartosc. prosze o polecenie mi dobrego i prostego w budowie programatora. I czy warto wogole regenerowac ta baterie.
z gory dziekuje i pozdrawiam