Cześć
Mam pytanie dotyczące wyboru monitora. Mianowicie, planuję zakup 19-calowego monitora do komputera stacjonarnego. Raczej nie będę grała na nim w gry, będzie mi służył do pracy nad tekstami i oglądania filmów. Chciałabym więc, by obraz był wyraźny, a kolory jak najbardziej intensywne. Czy lepsza będzie matryca IPS o proporcjach ekranu 5:4, czy lepsza TN o ekranie panoramicznym 16:9?! No i lepsza powłoka matowa, błyszcząca czy też matowa anti-glare? Ostatecznym celem jest jak najlepszy obraz.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Mam pytanie dotyczące wyboru monitora. Mianowicie, planuję zakup 19-calowego monitora do komputera stacjonarnego. Raczej nie będę grała na nim w gry, będzie mi służył do pracy nad tekstami i oglądania filmów. Chciałabym więc, by obraz był wyraźny, a kolory jak najbardziej intensywne. Czy lepsza będzie matryca IPS o proporcjach ekranu 5:4, czy lepsza TN o ekranie panoramicznym 16:9?! No i lepsza powłoka matowa, błyszcząca czy też matowa anti-glare? Ostatecznym celem jest jak najlepszy obraz.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.