Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Technics ST-G50

15 Lis 2005 22:37 2996 6
  • Poziom 21  
    Cześć
    Nabyłem niedawno tuner wymieniony w temacie i mam mały problem z nim. Chodzi o to że strasznie słaby sygnał łapie na antenie. Antenka jest teleskopowa i dobrze ściąga fale, podłączona do bardzo starego amplitunera Technicsa SA-400 z 78r. łapie wszystkie stacje w stereo a na G50 w stereo łapie tylko 1 stację i to nie zawsze. Oprócz tego tuner nie łapie stacji podczas z szukania automatycznego a ręcznie odnajduje wszystko. Jest w nim opcja sprawdzania siły sygnału podana w db i żadna stacja nie przekracza 30db a od 30 dopiero działa automatyczne strojenie. Napewno ktoś go kiedyś rozkręcał bo brakowało 3 śrubek ale nie wiem czy grzebał. Może macie jakiś pomysł na to? bo nie możliwe że on tak słobo odbiera.
    Pozdrawiam i czekam na pomysły.
  • Poziom 21  
    W tych tunerach czesto razstraja sie posrednia trzeba troszeczke zestroic sa obok siebie dwa filtry dostroj je. t102 i t101 chyba takie oznaczenia maja.
  • Poziom 21  
    A czy Masz jakiś dobry sposób na dostrojenie? bo wiesz zebym nie przecholował i nie rozstroił go bardziej :D

-----------------------------------------------------------------------------

Niestety strojenie tymi filtrami nie pomogło, ale za to pomogło kręcenie potencjometrem VR101(SSL) regulacja podniosła sygnał i dzieki temu automatycznie wyszukuje stacje ale stereo dalej nie ma :( chociaż dioda na radiu zet czasem mignie ale tylko tyle :(
    W załączniku zdjęcie tunera wewnątrz.
  • Specjalista AGD
    To że zaczęło ci działać po przekręceniu perkiem świadczy o za słabym sygnale ale trudno powiedzieć dlaczego może być uszkodzona głowica w tunerze albo uszkodzone filtry ceramiczne w pośredniej pcz
  • Poziom 21  
    No właśnie dlaczego taki sygnał słaby może być? Na tej samej antenie na starym analogowym ampli wszystkie stacje chodzą elegancko w stereo. Gdzie mógłbym szukać usterki? Aha dodam jeszcze że kręciłem wszystkim co było możliwe i żadnych zmian nie zauważyłem. I mierzyłem jeszcze napięcie na diodzie stereo i ciągle jest 4,8V a jak wcisne "auto mono" to wzrasta do 5,6V ale dioda jest chyba na 12V. To jest taka duża prostokątna dioda.
  • Spec od car audio
    Ja bym się zainteresował wejściem w głowicy FM. Zdarzyło mi się, że po uderzeniu (akurat w Kenwoodzie ale podobnie zrobiona głowica) rozstroiły się obwody wejściowe. Jakiś miernik na wyjście poziomu sygnału i delikatnie spróbuj zestroić głowicę. Powinien być jakiś efekt. A potem po kolei trzeba od nowa zestroić to co ruszałeś.