Jarzabek666 napisał: Dlatego chcę pogrzebać przy EDID..
Edycja EDID - danych binarnych w pliku .bin to jedna sprawa a możliwość wgrania edytowanego pliku to druga.
W Windows EDID jest zawsze kopiowany do rejestru więc programy do edycji pobierają go sobie z rejestru.
Edytujesz w programie do edycji a wgrywasz pod Linuxem - jeśli się da.
Programy do edycji EDID
Phoenix EDID Designer 1.31
==========================
https://web.archive.org/web/20050206235945if_/http://raylar.com:80/phoenix_download.php
- format danych tekstowy .DAT ale potrafi exportować jako RAW (BIN) 128 bajtów
- obsługuje tylko podstawowy EDID 128 bajtów bez rozszerzenia (Extension), jak otworzysz plik .DAT 256 bajtów i zapiszesz jako nowy .DAT to zapisze tylko 128 bajtów
- potrafi ekstraktować z rejestru ale tylko w WinXP (w Win7 nie)
AW EDID Editor 02.00.13
=======================
https://www.analogway.com/files/uploads/produ...ad/en/aw_edideditor_setup_2_00_13_windows.zip
- obsługuje EDID 256
- eksportuje jako .DAT 256 bez względu czy otworzyłeś 128 czy 256 - jak 128 to drugie 128 wypełnia zerami
- potrafi ekstraktować z rejestru
- interfejs nie mieści się na ekranie 1024x768
- posiada kreatora CVT 1.2 który automatycznie oblicza timingi dla zadanej rozdzielczości
Deltacast E-EDID 1.3.9 x64
==========================
https://www.deltacast.tv/media/1145/EEDID_Editor_1.3.9_Setup_Win64.zip
Starsza wersja 1.3.1 jest w obu architekturach:
http://www.drv5.cn/sfinfo/softdown.asp?softid=13348
- interfejs mieści się na ekranie 1024x768
- potrafi ekstraktować z rejestru
- przy eksporcie do .DAT wyświetla ostrzeżenie iż Phoenix nie wspiera rozszerzenia i jeśli mamy otworzony plik 256 to eksportuje tylko 128 bajtów
Programy testowałem w WinXP.
P.S. Jak ty masz wyświetlacz bez obudowy to może masz dostęp do pamieci flash ROM (pewnie SPI) i może da się wgrać EDID za pomocą programatora i klipsa SOIC8 ?