Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd do bramy garażowej uchylnej

Raffek 21 Nov 2022 16:14 108 2
 • #1
  Raffek
  Level 12  
  Witajcie,

  Zamierzam kupić napęd do bramy garażowej uchylnej firmy Hormann.
  Napęd do bramy garażowej uchylnej
  Brama ma wymiary; szerokość: 250cm oraz wysokość 200cm, grubość bramy: 6,5cm, brama ocieplona obita od środka panelem plastikowym, na sprężynach, z zamkiem zewnętrznym, brak innego wejścia do garażu jak poprzez bramę. Naciąg sprężyn przy bramie jest po bokach - lewej i prawej stronie. Odległość od sufitu do górnej krawędzi bramy - przy otworzeniu (prześwit) ma 7,5cm. Na przegubie przy "łamaniu się bramy" jest prześwit 4,1cm. :idea:
  Napęd do bramy garażowej uchylnej
  :idea: Myślę o modelu FAAC D1000 :idea:
  FAAC D1000 musi mieć minimum 3,5cm prześwitu.
  :ok: Zależy mi na dobrym produkcie, najmniej awaryjnym i trwałym. :spoko: W przyszłości będę chciał połączyć jednostkę napędową z WiFi, jaki moduł jest potrzebny by komunikować się z WiFi, jak wygląda podłączenie - czy muszę mieć wtedy dedykowany sterowniki WiFi? Czy przy wyborze muszę jeszcze zwrócić na coś uwagę? Brama ma się otwierać i zamykać z pilota, ewentualnie podłączenie wifi w celu sterowania z dowolnego miejsca bramą - to moje wymogi. :idea: :shii:
  :arrow: Moje pytanie brzmi, czy model: FAAC D1000 będzie odpowiednim wyborem? Proszę o odpowiedź wybór będzie dobry, czy na coś mam zwrócić uwagę, czy model który wybrałem nie będzie nad wyrost...
  :arrow: Dostałem info od jednej z firm zajmujących się automatyką, żebym nie patrzał na FAAC'a ponieważ jest jednostką najbardziej awaryjną (ogólnie FAAC) - produkcja Bułgaria.
  Tylko czy oby nie jest to chwyt marketingowy i próba przekierowania na inny produkt (lokowanie), ów firma wskazała by lepiej brać Beninca, model JIM 3. :idea:
  Prosiłbym o konkretne rzeczowe info, zapewne na forum są osoby które mają więcej do czynienia bądź miały, niż ja :please:

  Pozdrawiam! :sm9:
 • #2
  OPservator
  Level 36  
  Osobiście celowałbym w drzwi garażowe typu roleta
  Napęd do bramy garażowej uchylnej
  Nie będą przeszkadzać w momencie gdy na podjeździe stoi drugi samochód :)

  Sorki, mój błąd, nie doczytałem, że chcesz kupić napęd, a nie całość. Mea culpa.
 • #3
  alster1
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Zerknij na napęd z firmy Proxima, polski producent, przedstawiciel udziela się na tym forum, napęd "przyjazny", wystarcza mu 4cm prześwitu, sporo opcji programowania.