Witam, robię kolumny głośnikowe i napotkałem problem. Jako że nie jestem jeszcze aż tak doświadczony, chciałem się poradzić w kwestii mocy głośników wysokotonowych. Kolumna jest budowy zamkniętej 2 drożnej, głośnik niskotonowy to Alphard 100W 8Oh m. Zwrotnica ma podział przy 4kHz. Jaka jest najmniejsza możliwa moc głośnika wysokotonowego tak aby go nie spalić. Z góry dziękuje.