Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odkurzacz Electrolux Z1161 mondo 1600W

ertevu 17 Nov 2005 14:08 13306 4
 • #1
  ertevu
  Level 18  
  Trafił do mnie odkurzacz Electrolux Z1161 mondo 1600W. Problem w tym , że nawet na pusto - bez worka już po 3 minutach pracy silnik jest bardzo gorący. W szczególności gorący robi się rotor - nie można go już po tym czasie dotnąć palcem. Kiedy wyjąłem obie szczotki - stwierdziłem że rotor obraca się bardzo lekko , bez jakichkolwiek oporów. Rozkręcony - obraca się jeszcze długo. Czy mogą być zwarte zwoje w rotorze ?. Gdzie można taki silnik tanio kupić . Producent DOMEL symbol chyba MKR 2251-3.Rok produkcji 2004.Proszę o sugestie.Pozdrawiam. ertevu.
 • #2
  magir
  Level 28  
  Jeżeli komutator bardzo iskrzy podczas pracy to znaczy że ma zwarcie lub są jakieś przerwy na uzwojeniach. Jest co prawda nikła szansa że łożyska się wyrobiły i to też powoduję grzanie sie silnika. Lub sama turbina jest czymś zapchana i jest mniejszy przepływ powietrza. Co do kupna podzespołów to odradzam bo taniej wychodzi nowy odkurzacz - ma jeszcze przynajmniej rok gwarancji.

  Pozdrawiam
 • #3
  Olo999
  Level 21  
  To normalne w odkurzaczach Electroluxa że się przegrzewa. Obawiam się że nowy silnik może kosztować około 200zł.
 • #4
  servisant
  Home appliances specialist
  Silnik musi sie grzac, jakby sie przegrzewal to termik go wyrzuci. A ile bierze amper???moze pracuje na zwarciu??
 • #5
  ertevu
  Level 18  
  Temat można zamknąć.Zgodnie z sugestiami kolegów założyłem ,że silnik musi się grzać ( a nowy rzeczywiście kosztuje 200 PLN) i odkurzacz skręciłem. Przyczynę złej pracy znalazłem w wężu. Był całkowicie zatkany. Ponieważ czujnik ssania na odkurzaczu był przedtem na stałe ( poprzez zablokowanie kurzem) przesunięty na czerwono -trudno było zapchanie węża zauważyć.