Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz Electrolux Z1161 mondo 1600W

17 Lis 2005 14:08 12322 4
 • Poziom 18  
  Trafił do mnie odkurzacz Electrolux Z1161 mondo 1600W. Problem w tym , że nawet na pusto - bez worka już po 3 minutach pracy silnik jest bardzo gorący. W szczególności gorący robi się rotor - nie można go już po tym czasie dotnąć palcem. Kiedy wyjąłem obie szczotki - stwierdziłem że rotor obraca się bardzo lekko , bez jakichkolwiek oporów. Rozkręcony - obraca się jeszcze długo. Czy mogą być zwarte zwoje w rotorze ?. Gdzie można taki silnik tanio kupić . Producent DOMEL symbol chyba MKR 2251-3.Rok produkcji 2004.Proszę o sugestie.Pozdrawiam. ertevu.
 • Poziom 27  
  Jeżeli komutator bardzo iskrzy podczas pracy to znaczy że ma zwarcie lub są jakieś przerwy na uzwojeniach. Jest co prawda nikła szansa że łożyska się wyrobiły i to też powoduję grzanie sie silnika. Lub sama turbina jest czymś zapchana i jest mniejszy przepływ powietrza. Co do kupna podzespołów to odradzam bo taniej wychodzi nowy odkurzacz - ma jeszcze przynajmniej rok gwarancji.

  Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  To normalne w odkurzaczach Electroluxa że się przegrzewa. Obawiam się że nowy silnik może kosztować około 200zł.
 • Specjalista AGD
  Silnik musi sie grzac, jakby sie przegrzewal to termik go wyrzuci. A ile bierze amper???moze pracuje na zwarciu??
 • Poziom 18  
  Temat można zamknąć.Zgodnie z sugestiami kolegów założyłem ,że silnik musi się grzać ( a nowy rzeczywiście kosztuje 200 PLN) i odkurzacz skręciłem. Przyczynę złej pracy znalazłem w wężu. Był całkowicie zatkany. Ponieważ czujnik ssania na odkurzaczu był przedtem na stałe ( poprzez zablokowanie kurzem) przesunięty na czerwono -trudno było zapchanie węża zauważyć.